ODTÜ’ye atanan akademisyene büyük tepki

ODTÜ İİBF Dekanlığı’na, fakültenin öğretim üyelerince yapılan eğilim yoklamasında oyların çoğunluğunu alan akademisyenin atanması beklenirken yerine bir başkası atandı.

ODTÜ’ye atanan akademisyene büyük tepki
ODTÜ’ye atanan akademisyene büyük tepki Admin

ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanlığı’na, fakültede gerçekleştirilen eğilim yoklamasında oyların büyük çoğunluğunu alan Prof. Dr. Erkan Erdil yerine, tarihi geçtikten sonra başvuru yapan Prof. Dr. Feride Pınar Acar atandı.

Acar’ın atanması tepki çekerken, Eğitim-İş Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Doğan Dağdelen, fakültedeki öğretim üyelerinin yüzde 90’ının katılımıyla mayısta gerçekleştirilen eğilim yoklamasında Prof. Dr. Erdil’in oyların yüzde 88’ini aldığını söyledi. Öğretim üyeleri de yayımladıkları açık mektupla 1994’ten itibaren dekanların eğilim yoklamasıyla belirlendiğini ve bu iradeye destek olunması çağrısında bulunduklarını belirtti.

Dağdelen, “Üniversitelerin özerk, demokratik ve bilimsel yapılar olmasını hazmedemeyen bir zihniyet, akademiyle ve gençlerimizle hesaplaşmaya çalışmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi’nde (BÜ) yapılan antidemokratik atamalara dair protestolar sürerken bu kez ülkenin diğer bir köklü üniversitesinin hedef alınmasının başka türlü açıklanabilir bir yanı yok” diyerek tepkisini ortaya koydu.

EĞİTİM İŞ ANKARA 3 NOLU ŞUBE DOĞAN DAĞDELEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI