Eğitim İş: Kaymakamın okul ziyaretinde AKP ilçe başkanın olması kabul edilmez

Korona virüsü (Covid-19) salgınından ötürü uzun müddettir kapalı olan okulların 6 Eylül’de açılmasıyla birlikte öğrenciler yeni eğitim öğretim yılına başladı.

Eğitim İş: Kaymakamın okul ziyaretinde AKP ilçe başkanın olması kabul edilmez
Eğitim İş: Kaymakamın okul ziyaretinde AKP ilçe başkanın olması kabul edilmez Admin

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü, AK Parti Bakırköy İlçe Lideri Tülin Mazlumoğlu Kestane ve Eğitim-Bir-Sen İlçe Lideri Enes Soylu ile birlikte Bakırköy civarındaki okullara ziyaretler gerçekleştirdi. Bir sınıf ziyaretinde çektirdiği fotoğraflar, AK Parti İlçe Lideri Kestane’nin Twitter hesabından paylaşıldı.

Kestane’nin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Bakırköy’de çocuklarımızın heyecanına İlçe Ulusal Eğitim müdürümüz, ilçe kaymakamımız ve Kültür Bakanı yardımcılarımızla ortak olduk. Onların okul heyecanı bizleri de keyifli etti. Başarılı bir eğitim yılı diliyoruz” sözleri yer aldı.

Eğitim Bir Sen İlçe Lideri Enes Soylu ise yaptığı paylaşımda, “2021- 2022 Eğitim-Öğretim yılı açılışını Murat Kölük İlkokulu’nda Kaymakamımız Sayın Nazmi Günlü, Ulusal Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Erşahin, Ak Parti İlçe Liderimiz Tülin Mazlumoğlu’nun iştiraki ile yaptık” dedi.

Kaymakamın okul ziyareti sırasında AK Parti ve Eğitim-Bir-Sen İlçe Liderlerinin da hazır bulunması üzerine Eğitim-İş İstanbul 1 Nolu Şube’den reaksiyon geldi.

Mevzuyla ilgili açıklama yapan Eğitim İş İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Veli Fırat Şimşek, bu durumun kabul edilemez olduğunu belirtti.

‘BU DURUM OKULLARIMIZA İKTİDAR PARTİSİNİN MÜDAHALESİDİR’

Şimşek, “Bakırköy Kaymakamı’nın okulları ziyaret etmesi elbette ki olağan bir durumdur. Ancak okul ziyaretleri sırasında AKP İlçe Lideri’nin ve yandaş Eğitim-Bir-Sen Lideri’nin da hazır bulunması kabul edilemez. Öncelikle bu durum okullarımıza iktidar partisinin müdahale etmesidir. AKP İlçe Lideri’nin eğitimle bir ilgisi yoktur, bu yüzden okul ziyaretlerinde de işi yoktur’’ dedi.

“Kaymakamın yanına yalnızca yandaş Eğitim Bir Sen’den bir temsilci alması, başka sendikaları yok sayması da düpedüz ayrımcılıktır” diyen Şimşek “Buradaki emel yandaş sendikanın Bakırköy’deki okullarda tesirinin arttırılmasıdır. Bu yolla ilçedeki en yetkili mülki amir devreye girerek Eğitim-Bir-Sen’e üye kazandırılması uğraşına dahil olmuştur. Eğitim-İş olarak sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

 

 
 

Kaynak:Pelerinkutusu

EĞİTİM İŞ İSTANBUL 1 NOLU ŞUBE VELİ FIRAT ŞİMŞEK OKUL ZİYARET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI