ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI VAZGEÇİLMEZ ÖNCELİĞİMİZDİR.!

Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Alkoç TURAN BAŞGÖNÜL yayımladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı

ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI VAZGEÇİLMEZ ÖNCELİĞİMİZDİR.!
ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI VAZGEÇİLMEZ ÖNCELİĞİMİZDİR.! Admin

*

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Okullarda tarama amaçlı rastgele seçilmiş kurumlarda PCR testi yapacağız" açıklaması sonrasında velilerimizden şubemize çok sayıda şikayet gelmiştir. 

Velilerimiz; ayrıntılı açıklama yapılmadan, yapılacak işlemler konusunda bilgilendirilmeden sadece söylemde ve yazıda kalan uygulamalara tepkilidir. Öğrencilerimizin psikolojik sağlamlık konusunda büyük sorunları vardır. Mart 2020'de güle oynaya eve gönderdiğimiz çocuklar; eylül 2021'de okula, yorgun, mutsuz, kaygılı ve anksiyete tutumları ile dönmüştür.

PCR testi uygulama şekli ile yani bir test çubuğunun ilk önce ağza ve sonra burnun içerisine doğru uygulanması sonucu pedagojik açıdan sorunlu bir durum ortaya çıkarabilir. Bunun temelinde pandeminin başından beri özellikle ilköğretim ve ortaokul seviyelerinde çocuklarımızın kaygı durumları konusunda yanlarında olamamamızdır.

Eğer okullarda test taraması yapılacaksa test güvenirliği düşük olsa da tükürük örneği ile yapılan ve 15-20 dakikada sonuç veren testler kullanılmalıdır.

Buna ek olarak test uygulamasına harcanacak enerji ve maddi destek; okullarda yok hükmünde olan hijyen, mesafe maske ve sınıfların kalabalıklığından kaynaklı tehlikelerİ giderme konusunda kullanılmalıdır. Şu tarihte yardımcı personel bulunmayan okullarımız bulunmaktadır. Üstelik velilerimiz okullarda pandemi önlemleri konusunda bulaşmayı hızlandıran görüntüler göndermektedir.

Eğitim İş sendikası olarak, bölgemizdeki okullarımıza destek vermek konusunda hazır bulunuyoruz. Halkımızla iş birliği ile bu süreci takip edeceğiz. Halk sağlığı konusunda kurumlarımız, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yanındayız. Sürecin takipçisiyiz. 

Saygıyla bilgilerinize sunarız.

EĞİTİM İŞ İSTANBUL 4 NOLU ŞUBE ADINA ŞUBE BAŞKANI ALKOÇ TURAN BAŞGÖNÜL

Eğitim İş İstanbul okul aşı pcr koronovirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI