EĞİTİM İŞ:MEB DERS SAATİNE YÖNELİK UYGULAMA BİRLİĞİ SAĞLAMALIDIR

Eğitim İş MEB'in ders saatleri konusunda uygulama birliği sağlası gerektiğini belirtti.

EĞİTİM İŞ:MEB DERS SAATİNE YÖNELİK UYGULAMA BİRLİĞİ SAĞLAMALIDIR
EĞİTİM İŞ:MEB DERS SAATİNE YÖNELİK UYGULAMA BİRLİĞİ SAĞLAMALIDIR Admin

Pandemi boyunca eğitimle ilgili süreci düzgün yönetemeyen, düzgün yönetilmesi için öneriler getiren eğitim çevrelerine kulağını kapayan Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencileri ve öğretmenleri mağdur etmeye devam etmektedir.

Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında yüz yüze eğitime devam eden kademeler için ders saatini Bilim Kurulunun da tavsiyesi ile 30 dakika olarak uygulayan MEB, bu yıl tüm kademelerde yüz yüze eğitime başlanmış olmasına rağmen, riski az görmüş olmalı ki ders sürelerini 40 dakika olarak planlamıştır. Hatta okul öncesi ders süresi 50 dakika kesintisiz olacak şekilde planlanmıştır.

Ders saatlerinin 40 dakika olması ve çocukların sınıflarda uzun süre kalmaları velilerde endişe yaratırken, bu durumu risk gören bazı valilikler ders saatlerinin 30 dakika olarak planlanması yönünde okullara yazı göndermeye başladı.

Ülke genelinde bazı illerde ders saatlerinin 30 dakikaya indirilmesi uygulaması iller arasında eğitimdeki fırsat eşitliğini zedeleyecek niteliktedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nı uyarıyoruz;  tedbirler yetersizdir, özellikle öğrencilerimiz için kaygılarımız artmaktadır. Bir an önce ders saatlerinin 30 dakikaya indirilmesinin Türkiye genelinde uygulanması için karar alınmalı ve uygulama birliği sağlanmalıdır. Aynı zamanda sınıfların seyreltilmesi için gerekli çalışmaların da yapılması gerekmektedir.

       MERKEZ YÖNETİM KURULU 

eğitim iş sendika ders saati meb bakanlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI