Organik Balın Doğallığı

Organik Balın Doğallığı

Organik Balın Doğallığı
Organik Balın Doğallığı Admin

 

 

Bal kahvaltılar da en çok aranan ve vazgeçilmeyen ürünlerdendir. Gıda sektöründe ve kozmetik sektörün de organik bal oldukça değerlidir. Organik bal üretim koşulları olarak doğal yollar ile üretilen hiçbir kimyasal içermeyen saf bazlı ürünlerdir.

 

Bal üretimin öğesi olan arılarla kendi doğal üretim koşullarında doğada yer alan bitkiler ile organik ballar elde edilir. Ayrıca el değmeden ve tamamen katışıksız olarak arıların elde ettiği polenlerden organik ballar üretimi sağlanır.

 

Organik Balın Üretim Özellikleri Nelerdir?

 

Organik ballar üretim yeri olan yöresel bölgelere göre değişir. Özellikle ülkemiz de Rize ve Sivas organik bal üretiminde ilk sırada yer alır. Organik ballar bu bölgeler de yetişen çiçek, lavanta gibi bitkilerden toplanarak elde edilir. Organik bal ürünleri ayrıca İç Anadolu’nun yüksek yaylarından elde edilen peteklerden çıkarılır.

 

Organik ballardan biri de çam balıdır. Çam ağacı bitkilerine bırakılan arıların ballarından oluşan bu ürün özellikle sağlık açısından faydalıdır. Sizler de kahvaltılarınızda veya diğer sağlık ihtiyaçlarınız için organik bal ürünlerine https://www.arifoglu.com/ari-urunleri linkinden ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AES’ ten Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’ne Ziyaret
AES’ ten Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’ne Ziyaret
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!