ÖĞRETİCİ: İLK İCRAAT MİLLİ EĞİTİM ŞÛRASI’NI TOPLANMAK OLMALIDIR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Milli Eğitim Bakanı olarak atanan Mahmut ÖZER’e yıllardır tAnchoroplanmayan Milli Eğitim Şûrası’nı toplama çağrısı yaptı. Açıklamaları şöyle;

ÖĞRETİCİ: İLK İCRAAT MİLLİ EĞİTİM ŞÛRASI’NI TOPLANMAK OLMALIDIR
ÖĞRETİCİ: İLK İCRAAT MİLLİ EĞİTİM ŞÛRASI’NI TOPLANMAK OLMALIDIR Admin

Milli Eğitim Şûrası’nın Milli Eğitim Bakanı’nın daveti üzerine 4 yılda bir toplanması esastır ve Bakan, gerektiğinde Şûrayı olağanüstü toplantıya çağırabilir. En son Milli Eğitim Şûrası, Aralık 2014’te toplanmış ve Aralık 2018’de toplanması beklenen Milli Eğitim Şûrası halen toplanmamıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın köklü yenilikleri, değişimleri ve reformları gerçekleştirmek üzere eylem plan ve programlarını, strateji-kalite ve vizyon belgelerini, müfredatını kısacası politikalarını hazırlarken; MEB’in politika yapma süreçlerini daha katılımcı, etkin ve bütüncül hale getirebilecek en önemli mekanizmalardan biri Milli Eğitim Şûrası’dır. Milli Eğitim Şûra’ları; ülkemiz eğitiminin bugünün durum tespitini yapan, yarınını planlayan en geniş katılımlı toplantılardır.

Milli Eğitim Bakanlığı, çoğulcu ve katılımcı demokrasinin bir gereği olarak; toplumumuzun ortak geleceği paydasında, hedef ve eylemlerinin temelini çağın gerekliliklerini de dikkate alarak toplumsal mutabakat ve ortak akıl üzerine inşa etmek zorundadır. Özellikle yaşadığımız salgın sürecinde şuranın toplanması çok daha önemlidir.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı olarak atanan Sayın Mahmut ÖZER’ in yapacağı ilk icraat katılımcı, kapsamlı ve demokratik bir şûrayı toplama olmalıdır.

 

Anadolu Eğitim sen Mehmet Alper Öğretici meb Milli Eğitim Bakanlığı bakan Mahmut Özer milli eğitim şurası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI