MEMUR-SEN YANAR DÖNEREK KAMU EMEKÇİLERİNİN HAKLARINI SAVUNAMAZ !

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Samsun İl Başkanı Onur Gündüz yayımladığı basın açıklamasında

MEMUR-SEN YANAR DÖNEREK KAMU EMEKÇİLERİNİN HAKLARINI SAVUNAMAZ !
MEMUR-SEN YANAR DÖNEREK KAMU EMEKÇİLERİNİN HAKLARINI SAVUNAMAZ ! Admin

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Samsun İl Başkanı Onur Gündüz yayımladığı basın açıklamasında Memur Sen'i eleştirdi.

Onur Gündüz'ün açıklamasının tamamı ;
"Kamu emekçileri ve emeklilerini doğrudan, diğer çalışanları ve emeklileri ise dolaylı olarak ilgilendiren 2022-2023 yıllarına ilişkin sözde toplu sözleşme görüşmeleri ekonomik kriz koşullarında sürmektedir.

Memur-Sen ve Kamu-Sen bu yıl kamu emekçilerinin ekonomik ve özlük haklarına ilişkin birlikte hareket edeceklerini ifade ettiler ancak bir gerçek var ki hiçbir zaman kötü fotokopi aslının yerine geçemez. Bir  gerçek daha var ki yıllardır kamu çalışanları üzerinden şahsi istikbali için çalışmışlardır. Bunların ya birbirlerinden haberleri yok ya da iyi kötü polis rollerine büründüler. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın ve Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin iflas etmiş tüccarın adeta günah çıkarması gibi ortak şekilde açıkladıkları zam oranlarının arkasında ne kadar duracakları sendikacılıkları gösterecektir. Bu rantçı ve menfaatçi anlayış sendikal mücadele tarihine kara bir leke olarak kalacaktır. 

AKP iktidarı, her zaman yaptığı gibi kurnazca enflasyon rakamları üzerinde oynayarak, hayali biryaşamın resmini çizmek istekmektedir. Kamu emekçileri adına sözde yetkili konfederasyon Memur-Sen’de çaresizlik içerisinde verilen rakamları “Hakem Kurulu”na onaylatacaktır. 

AKP’nin kamu çalışanlarını açlığa ve yoksulluğa mahkûm ettiği sözde toplu sözleşme masasında hükümetin arka bahçesi gibi davranan MEMUR-SEN gibi TÜİK’te bu arka bahçede ki yerini siyasal bir unsur olarak almaktadır.

AKP iktidarı, Memur-Sen, Kamu-Sen ve Hakem Kurulu el birliğiyle kamu emekçilerini açlığa ve yoksulluğa sürüklemekte memur emeklilerin ise cebini boşaltmaktadırlar. 

Sendikacılığı üyelerine kazanım elde etmek için değil, sadece aidat toplamaktan ibaret gören ve yandaş sendikacılık kavramının kamu emekçilerinin gündemine sokan bir anlayışın üye korkusu olmalıdır. 

Memurları, sözde toplu sözleşme masalarında satan, hak kaybına uğratan, memurun değil AKP’nin çıkarlarını gözeten Memur Sen’in Genel Başkanı Ali Yalçın’ı bir telaş ve korku almıştır. Yandaş konfederasyon masadaki kirli pazarlığı örtmeye kapalı kapılar ardından yapılmak istenen satışı gizlemenin telaşındadır.

Siyasi iktidarın arka bahçesi konumuna gelmiş sözde konfederasyon ile Sözde Toplu Sözleşme masasının çarpıklığı bugünden bellidir. Kendinden olmayan sendikaları ve kamu emekçilerini yok sayan anlayışın karşısında olmaya devam edeceğiz ve Sözde Toplu Sözleşme masasını tanımayacağımızı belirtiyoruz. 

AKP’ye yandaş bir konfederasyon ile hükümet temsilcilerinin bir masada bir araya gelerek yaptıkları görüşmeler asla bir toplu sözleşme görüşmesi olamaz.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; toplu sözleşme masasını, satış masası olmaktan çıkarıp, demokratik ve barışçıl yollardan yapacağımız eylemler ve örgütlülüğümüzden gelen gücümüzle bir mücadele masasını kuracağımızı belirtiyoruz."

Onur Gündüz ​
Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Samsun İl Başkanı

Birleşik kamu iş eğitim iş onur gündüz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI