ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER, YENİ BAKANDAN MÜJDE BEKLİYOR

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı için Ücretli Öğretmen Başvurusu duyurusu yapıldı. Öğretmen açığı var mı?

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER, YENİ BAKANDAN MÜJDE BEKLİYOR
ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER, YENİ BAKANDAN MÜJDE BEKLİYOR Admin

Öğretmen açığı varsa, öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Öğretmen açığı yok mu? Öğretmen açığı yoksa, neden ücretli öğretmen başvurusu ilanı yapılıyor? Ücretli Öğretmenler niçin alınıyor? Öğretmen ihtiyacı yok, ücretli öğretmen ihtiyacı mı var? Bilmece gibi...
 Madem öğretmen ihtiyacı var,  450 Bin öğretmen, atama beklerken atamaları neden yapıl mıyor? Ücretli Öğretmen başvurularının ilanı yapıldı, peki öğretmen ataması duyurusu ne zaman yapılacak?
Hem kamuda hizmet veren diğer meslek kollarında  "ÜCRETLİ" statüsünde çalıştırılan kimse yokken, eğitim gibi önemli br hizmet kolunda neden "ÜCRETLİ" diye kavram ve statü yerleştirildi. Ücretli Öğretmenden maksat nedir? Daha kaliteli ve daha verimli bir hizmet almak mıdır yoksa hizmeti daha ucuza gerçekleştirmek midir?
Eğer daha kaliteli bir hizmet alınıyorsa; ÜCRETLİ statüsünü tüm alanlara yayalım. Ücretli Siyasetçi, Ücretli Milletvekili, Ücretli Bakan, Ücretli Bürokrat, Ücretli Doktor, Ücretli Hakim, Ücretli Savcı, Ücretli Polis, vs.bu liste uzar gider. Değilse; Ücretli Öğretmenlik uygulamasını bir kenara bırakıp öğretmen ihtiyacını gidermek için, öğretmen ataması yapılsın. Genç öğretmenlerimiz; öğrencilerine, okullarına, ekmeklerine, hayallerine kavuşsun. Hem atama bekleyen öğretmenlerimiz hem de kaliteli bir eğitim için  öğretmen ataması bir gerekliliktir.Çünkü eğitim süreklilik isteyen bir süreçtir. Her öğretim  yılıyla yeniden başlayan ve değişkenlik gösteren bir uygulama olan Ücretli Öğretmenlik  nereden baksan eğitim için bir  yaradır. Eğitimin yaraları sarılsın.Ücretli Öğretmenliğe son verilip öğretmen ataması yapılsın. Atama bekleyen öğretmenlerimiz ve onları yetiştiren aileleri; yetkililerden,  özellikle görevine yeni başlayan Sayın Bakanımız Mahmut Özer'den bu müjdeli haberi bekliyor.
Kadriye DEMİREL
TES Antalya 2 Nolu Şb. Bşk. Yrd.

MEB ATAMA ÖĞRETMEN TES ANTALYA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI