BİRLEŞİK KAMU İŞ TİS SÜRECİ TALEPLERİNİN BEŞİNCİSİNİ TEKİRDAĞ’DA AÇIKLADI

Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar 6. Dönem TİS süreci taleplerimizin beşincisini Tekirdağ’da gerçekleştirdik.

BİRLEŞİK KAMU İŞ TİS SÜRECİ TALEPLERİNİN  BEŞİNCİSİNİ TEKİRDAĞ’DA  AÇIKLADI
BİRLEŞİK KAMU İŞ TİS SÜRECİ TALEPLERİNİN  BEŞİNCİSİNİ TEKİRDAĞ’DA  AÇIKLADI Admin

Tekirdağ Hasan Ali Yücel Meydanı’nda bir araya gelen Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Levent Akça, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ, Birleşik Kamu-İş Tekirdağ İl Başkanı Barış Özer Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Tamer Yiğit Güler, Eğitim-İş MYK üyeleri, bağlı sendikaların şube yöneticileri ve çok sayıda üyemiz katıldılar.

Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık TİS taleplerimiz şöyle sıraladı: 

“Kamu çalışanlarının en azından 2002 yılında milli gelirden aldığı pay kadar bir pay alabilmesini sağlayacak bir ücret zammı yapılmasını talep ediyoruz.

·         Önceki yıllarda yaşanan kayıpların karşılanabilmesi için kamu çalışanlarının ücretlerine öncelikle yüzde 30 oranında bir zam yapılmalıdır. Bu zamdan sonra 2022 yılının ilk yarısı için yüzde 15, ikinci yarısı içi yüzde 15, 2023 yılının ilk yarısı için yüzde 15 ve ikinci yarısı için de yüzde 15 oranında zam yapılmalıdır.

·         Üniversite mezunu tüm memurların ek göstergeleri 3.600’e çıkarılmalı, 6’ncı dereceye inen tüm kamu çalışanlarına ek gösterge verilmelidir.

·         Kamu çalışanlarına yılda bir defa yıllık izne ayrılırken bir maaş tutarında ikramiye ödenmelidir.

·         Gelir vergisi tarifesinden kaynaklanan vergi yükü artışı önlenmelidir. Tüm ücretlerin asgari ücret kadar olan kısmı vergiden istisna edilmelidir.

·         Aynı kadro ve unvanlarda çalışanlar arasındaki maaş farklılıkları giderilmeli ve eşit işi eşit ücret ödenmelidir.

·         Yıllardır artırılmayan doğum yardımı ödenekleri günün koşullarına göre yeniden belirlenmelidir.

·         Anayasa’nın çalışma yaşamı ve çalışanların haklarına ilişkin hükümleri, uluslararası sözleşmelere uygun olarak düzenlenmelidir. Grev hakkı anayasal güvenceye alınmalıdır.

·         Eğitim ve sağlık başta olmak üzere kamuda istisnai olması gereken sözleşmeli personel istihdamının genişletilmesine son verilmelidir.”

BİRLEŞİK KAMU İŞ TİS MEMUR ZAM TALEP TEKİRDAĞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI