BİRLEŞİK KAMU İŞ KONFEDERASYONU BÖLGESEL EYLEMLERİN İKİNCİSİNİ ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ

Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalarımızla birlikte 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin Antalya’da TİS taleplerini açıkladı

BİRLEŞİK KAMU İŞ KONFEDERASYONU  BÖLGESEL EYLEMLERİN İKİNCİSİNİ  ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ
BİRLEŞİK KAMU İŞ KONFEDERASYONU  BÖLGESEL EYLEMLERİN İKİNCİSİNİ  ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ Admin

Kamu emekçilerinin yanı sıra emekliler ile diğer kamu görevlilerini de ilgilendiren 2 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak 6’ncı Dönem Toplu Sözleşme görüşme tiyatrosuna dur demek için Antalya’da Saat Kulesi önünde basın açıklaması yaptık.

Eyleme Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Levent Akça, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ, Birleşik Kamu-İş Antalya İl Başkanı ve Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar,Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, MYK üyeleri ve çok sayıda üyemiz katıldılar.

TİS taleplerimizin olduğu açıklamayı Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık yaptı: 

·         Kamu çalışanlarının en azından 2002 yılında milli gelirden aldığı pay kadar bir pay alabilmesini sağlayacak bir ücret zammı yapılmasını talep ediyoruz.

·         Önceki yıllarda yaşanan kayıpların karşılanabilmesi için kamu çalışanlarının ücretlerine öncelikle yüzde 30 oranında bir zam yapılmalıdır. Bu zamdan sonra 2022 yılının ilk yarısı için yüzde 15, ikinci yarısı içi yüzde 15, 2023 yılının ilk yarısı için yüzde 15 ve ikinci yarısı için de yüzde 15 oranında zam yapılmalıdır.

·         Üniversite mezunu tüm memurların ek göstergeleri 3.600’e çıkarılmalı, 6’ncı dereceye inen tüm kamu çalışanlarına ek gösterge verilmelidir.

·         Kamu çalışanlarına yılda bir defa yıllık izne ayrılırken bir maaş tutarında ikramiye ödenmelidir.

·         Gelir vergisi tarifesinden kaynaklanan vergi yükü artışı önlenmelidir. Tüm ücretlerin asgari ücret kadar olan kısmı vergiden istisna edilmelidir.

·         Aynı kadro ve unvanlarda çalışanlar arasındaki maaş farklılıkları giderilmeli ve eşit işi eşit ücret ödenmelidir.

·         Yıllardır artırılmayan doğum yardımı ödenekleri günün koşullarına göre yeniden belirlenmelidir.

·         Anayasa’nın çalışma yaşamı ve çalışanların haklarına ilişkin hükümleri, uluslararası sözleşmelere uygun olarak düzenlenmelidir. Grev hakkı anayasal güvenceye alınmalıdır.

·         Eğitim ve sağlık başta olmak üzere kamuda istisnai olması gereken sözleşmeli personel istihdamının genişletilmesine son verilmelidir.

BİRLEŞİK KAMU İŞ KONFEDERASYON TİS TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK