YKS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU YAYIMLANDI

2021 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu http://osym.gov.tr sitesinde erişime açıldı.

YKS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU YAYIMLANDI
YKS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU YAYIMLANDI Admin

2021 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu http://osym.gov.tr sitesinde erişime açıldı. Adaylar 4 Ağustos'ta açıklanması beklenen sonuçların ardından üniversite tercihlerini yapabilecek. 

Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) yapılan açıklamada, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun 16- 26 Temmuz 2021 tarihleri arasında ÖSYM'nin www.osym.gov.tr  internet adresinde yayında kalacağı belirtildi. Bu kılavuzun ön bilgilendirme amacı taşıdığı belirtilirken, "Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir" denildi.

TERCİHLER 5-13 AĞUSTOS ARASINDA YAPILACAK

Ön bilgilendirme amacıyla yayımlanan kılavuza göre, tercihler 5-13 Ağustos arasında yapılacak. Tercih bildirim işlemi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerde değişiklik yapılabilecek. Tercih işlemi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden tercih bilgilerinin mutlaka kontrol edilmesi  ve yazıcıdan tercih listenin bir dökümünün alınarak sağlanılması önerildi.

Yks kontenjan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK