ALKOÇ TURAN BAŞGÖNÜL:AKP İKTİDARI GÖSTERİŞLİ YAŞAMI KENDİNE TASARUFU VE AÇLIĞI EMEKÇİLERE YAPMAKTADIR

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu İstanbul İl Başkanı Alkoç Turan BAŞGÖNÜL yayımladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

ALKOÇ TURAN BAŞGÖNÜL:AKP İKTİDARI GÖSTERİŞLİ YAŞAMI KENDİNE TASARUFU VE AÇLIĞI EMEKÇİLERE YAPMAKTADIR
ALKOÇ TURAN BAŞGÖNÜL:AKP İKTİDARI GÖSTERİŞLİ YAŞAMI KENDİNE TASARUFU VE AÇLIĞI EMEKÇİLERE YAPMAKTADIR Admin

Cumhurbaşkanlığının, kamuda tasarruf tedbirleri genelgesi yayımlaması ülkedeki ekonomik krizi anlatmakta emekçilerin yoksulluğunu ve açlığını göstermektedir.
AKP politikalarının çürüme ve israfa neden olduğunu Cumhurbaşkanlığı genelgesi ortaya dökmüştür. Ülkede milyonlarca dolarlık yolsuzlukların, birden fazla maaşlı bürokratların bilindiği dönemde “tasarruf” tedbirleri açıklanması inandırıcı değildir.
Genelgeye genel hatlarıyla bakıldığında kamuda gereksiz harcamaların önünü kesecek ancak “Kanal İstanbul Projesi” ve garantili ödemeler düşünüldüğünde gerçekçi bir yaklaşım değildir.
Ülkenin tüm kaynaklarını israf edenlerin, şimdi tasarruftan bahsetmesi 19 yıllık AKP iktidarının özetini vermektedir.  
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en yüksek temsil makamı, nezdindeki faaliyetlerin ‘itibardan tasarruf olmaz’ anlayışı sürmektedir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi yayınladığı tasarruf genelgesine kendisi uymamakta Cumhurbaşkanlığını ve TBMM Başkanlığını muaf tutulmaktadır.  Bu durum AKP iktidarının çürümüşlüğünün resmidir.
AKP iktidarı işine geldiği gibi hareket etmeye devam edeceğini tasarruf kelimesini yanlış anlayıp yanlış uygulamasıyla göstermektedir.
Cumhurbaşkanı, ülkemizin temel sorununun işsizlik, istihdam, yoksulluk ve hayat pahalılığı olduğunu anlamalıdır. Tasarruftan bahsedildiği günün akşamında elektriğe ve doğalgaza zam yapmak emekçilerin buzdolabından, mutfağından, banka borçlarından haberlerinin olmadığını göstermektedir.
Ekonomik krizden çıkış için yapılmak istenen tasarrufun en başta ülkeyi yönetenlerini uymasını ve uygulamasını tavsiye ederiz.
Tasarruf tedbirleri ile elektrik, doğalgaz ve LPG’ye yapılan zamlar düşünüldüğünde ülkeyi çalkantılı yıllar beklemektedir.
AKP iktidarının pervasız tasarruf saldırılarına karşı emekçiler de örgütlenmek, direnmek ve mücadele etmek zorundadır.
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; AKP iktidarı emekçilerin dertlerinin arttığını, geçim sıkıntısı yaşadığı bilinmesini ve iktidarın ülkeyi yönetemediği belirtiyoruz, emekçilerin sırtından tasarruf yapılamayacağına dikkat çekiyoruz.


Alkoç Turan BAŞGÖNÜL 
Birleşik Kamu İş Konfederasyonu İstanbul İl Başkanı

BİRLEŞİK KAMU İŞ İSTANBUL İL BAŞKANI ALKOÇ TURAN BAŞGÖNÜL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK