>

Masif Ahşap Nedir?

Tamamen doğal ve çevre dostu, geri dönüştürülebilir, sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle, mobilya ve aksesuar dünyasının önemli bir parçası olan masif ahşap birçok nihai üründe kullanılmaktadır.

Masif Ahşap Nedir?
Masif Ahşap Nedir? Admin

 

Tamamen doğal ve çevre dostu, geri dönüştürülebilir, sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle, mobilya ve aksesuar dünyasının önemli bir parçası olan masif ahşap birçok nihai üründe kullanılmaktadır. Masa sandalye gruplarından TV ünitelerine, kitaplık imalatından konsol yapımına kadar birçok ürünün imalatında kullanılmaktadır. İçeriğinde yapıştırıcı ya da dolgu maddesi içermemesi ve sadece doğal ağaç liflerinden elde edilmesi nedeniyle, masif ahşap uygulandığı alanlarda doğanın sadeliğini ve güzelliğini yansıtmaktadır.

Ağaç çeşidi olarak, ladin, köknar, ıhlamur, gürgen, dişbudak, söğüt, çam ve kayın tercih edilmektedir. Farklı doku ve renge sahip olan bu türlerle birlikte, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Masif Ahşap Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma kolaylığı ile söğüt, ladin, çam ve ıhlamur ağaçlarından elde edilen yumuşak masif ahşap, işleme ve el işçiliği gerektiren mobilya, çerçeve gibi ürünlerin imalatlarında tercih edilmelidir. Kullanım esnasında mikrofiber ya da mumlu toz bezleri ile temizlenmeli, su izleri kalmamasına dikkat edilmeli ve çizilmesine neden olacak şeylerden kaçınılmalıdır. Daha detaylı bilgi için https://salkimorman.com.tr/ahsap-profil.htm sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BURDUR’DA BAŞLAYAN EMEK MÜCADELEMİZİ ANKARA’DA TAMAMLAYACAĞIZ
BURDUR’DA BAŞLAYAN EMEK MÜCADELEMİZİ ANKARA’DA TAMAMLAYACAĞIZ
Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması
Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması