PANDEMİ KISITLAMALARI KALKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Temmuz’dan sonra uygulanacak yeni dönem kurallarını; “Tamamı da 1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere,

PANDEMİ  KISITLAMALARI KALKTI
PANDEMİ  KISITLAMALARI KALKTI Admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Temmuz’dan sonra uygulanacak yeni dönem kurallarını; “Tamamı da 1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere, sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzik ile ilgili sınırlamayı da 24.00’a çekiyoruz. Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” sözleri ile açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık üç buçuk saat süren kabine toplantısından ardından konuşma yaptı.

Erdoğan'ın, koronavirüs karşısında alınan tedbirlerde yeni döneme ilişkin açıklamaları şöyle:

TÜRKİYE, SALGIN DÖNEMİNİN PARLAYAN YILDIZI OLDU: Türkiye; sağlık hizmetlerinden, gıda zincirinin devamlılığına kamu güvenliğinden sosyal dayanışmaya kadar her alanda, salgın döneminin dünyada parlayan yıldızı olmuştur. Hükümet olarak aldığımız tedbirlerden etkilenen her kesimin üzerindeki yükü, destek ve teşvik paketleriyle azalttık. Kısıtlamaları, olumsuz etki yapmayacak şekilde uyguladık.

YEM HAMMADESİ SATIŞINI TEMMUZ AYINDA BAŞLATIYORUZ: Kuraklık sebebiyle, muhtemel sıkıntılara karşı tedbirlerimizi aldık, alıyoruz. Salgın ve kuraklık nedeni ile durumu istismar ederek; hububat, et, süt, yem fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara da izin vermeyeceğiz, gerekli dersi vereceğiz. Toprak Mahsulleri Ofisimizi, en etkin şekilde devreye sokarak uygun fiyatla yem hammaddesi satışını temmuz ayında başlatıyoruz.

TURİZME KDV DESTEĞİ BİR AY DAHA: Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini bir ay daha uzatıyoruz. Aşılmada dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer aldık. Haziran ayı ile birlikte, aşılamayı hızlandırarak, Türkiye’nin bu cendereden kurtulabilmesi içi ne gerekiyorsa yaptık, yapacağız. Oldukça iyi bir yere geldik. Yaptığımız aşı sayısı 43 milyon doza yaklaşmıştır. Son bir haftada nüfusuna oranla, dünyada en çok aşı yapan ülke konumundayız.

HEDEFİMİZ 18 YAŞ ÜZERİ NÜFUSUN TAMAMINI AŞILAMAK: 30 yaşa kadar indirdiğimiz aşılama faaliyetlerini, aynı hızla sürdüreceğiz. Hedefimiz, birkaç hafta içinde 18 yaş üzerindeki nüfusumuzu tamamen aşılamaktır. Yeni varyantlar sebebi ile dünyadaki sıkıntılar, bir müddet devam edecek olsa da Türkiye bu süreci başarı ile geride bırakacaktır.

1 TEMMUZ İTİBARIYLA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARINI TÜMÜYLE KALDIRIYORUZ: Tamamı da 1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere, sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzik ile ilgili sınırlamayı da 24.00'a çekiyoruz. Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur.

SEYAHAT KISITLAMALARI SONA ERİYOR: Şehirlerarası seyahat kısıtlamaları ve şehir içi toplu taşıma sınırlamaları sona eriyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor. Kamu ve özel sektörde iş ve işlemlerin tamamında Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı rehberlere uyulması hassasiyetle takip edilecektir. HES kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecektir.

SIRASI GELEN HERKESİN AŞI OLMASI HAYATİ ÖNEME SAHİP: Güzel gelişmelerin devamı için sırası gelen herkesin aşı olması hayati öneme sahiptir. Vatandaşlarımızın aşı konusundaki manipülasyonlara itibar etmemelerini istiyorum.  Biz de aşımızı olarak, bilim insanlarımıza olan güvenimizi gösterdik.

PANDEMİ SALGIN KORONAVİRÜS KISITLAMALAR YASAKLAR BAKANLAR KURULU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM İŞ SAMSUN ŞUBESİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ
EĞİTİM İŞ SAMSUN ŞUBESİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ
Niksar Eğitim İş'ten Dayanışma Kahvaltısı
Niksar Eğitim İş'ten Dayanışma Kahvaltısı