LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik bu yıl dördüncü kez yapılan

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Admin

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik bu yıl dördüncü kez yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sona erdi. Sınav sonuçları 30 Haziran'da açıklanacak.

1 milyon 246 bin 214 öğrencinin kaydı sınava girmeleleri için otomatik olarak yapılmıştı. 1 milyonun üzerinde öğrencinin sınava girdiği tahmin ediliyor. Bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen sınavın sonuçlarının ne zaman yayımlanacağı merak konusu.

2021 LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Sınav sonuçları, 30 Haziran 2021'de "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

HANGİ OKULA NE KADAR KONTENJAN AYRILDI?
LGS kapsamındaki merkezi sınav kılavuzuna göre, Türkiye genelinde 2 bin 60 liseye merkezi sınav puanına göre öğrenci yerleştirilecek.

Bu kapsamda, sınavla öğrenci alan okullara toplam 174 bin 160 öğrenci alınacak. Anadolu liselerine 56 bin 396, fen liselerine 36 bin 980, sosyal bilimler liselerine 10 bin 142, Anadolu imam hatip liselerine 36 bin 712, mesleki ve teknik Anadolu liselerine 33 bin 930 kontenjan ayrıldı

Meb lgs sınav sonuç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!