Ziya Selçuk: Öğretmenlerimiz yatıyor diyenlere yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim editör, yazar ve muhabirleriyle buluştu.

Ziya Selçuk: Öğretmenlerimiz yatıyor diyenlere yanıt verdi
Ziya Selçuk: Öğretmenlerimiz yatıyor diyenlere yanıt verdi Admin

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde düzenlenen "Telafide Ben De Varım" tanıtım programı kapsamında eğitim editör, yazar ve muhabirleriyle bir araya geldi.

Fırsat adaletinin önemine vurgu yaparak bu anlamda çalışmalar yaptıklarını dile getiren Selçuk; telafi programı kapsamında, tüm öğrenciler için yaz tatili kitabı çıkardıklarını ve bu kitabın 5,5 milyon çocuğa dağıtıldığını açıklayarak "110 ilçede 2,5 milyon çocuk belirledik. Bu 2,5 milyon çocuğa, diğer çocuklardan farklı olarak kaynak, eğitim, proje ve aktivite gibi konularda destek vereceğiz" diye konuştu.

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, pazartesiden itibaren eğitimi ağırlıklı olarak sosyal, duygusal, fiziksel, kültürel ve sanatsal etkinliklerle zenginleştirmeye çalıştıklarını, kendisi için konunun ders yapma meselesi olmadığını söyledi.

'Öğretmenlerimiz yatıyor.' diyenler var
 
Yüz yüze eğitimin başladığını ancak öğrencilerin okula gelmelerinde zorunluluk olmadığını dile getiren Selçuk, "Devamsızlık yoksa çocuklar niye okula geliyorlar? Konular büyük ölçüde tamamlanmış vaziyette. Öğretmenlerimiz o kadar çok yoruldular ki... 'Öğretmenlerimiz yatıyor.' diyenler var. Öğretmenlerimiz 6-7 saat ekranın karşısında ders anlatıp o yorgunluktan sonra yatabiliyorlarsa yatıyorlar. Bu yorgunluklarının görülmemesi bazen onları çok üzüyor. Okullardaki bu süreci sosyal, duygusal konularla geçiriyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Selçuk, okullarda öğrencilerin eksikliklerine yönelik çalışmalar yapıldığını belirterek "2 Temmuz'da akademik takvim sona eriyor. Her okul kendi okulundaki öğrencinin ihtiyacını bizden daha iyi bilir. Biz çerçeve sunuyoruz." diye konuştu.

MEB

Meb Ziya Selçuk öğretmenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ela     2021-06-11 Neyi inkâr ediyorlar anlamadım, evet özel okullar bile yatıyor, bu gün deneme var diye dersler iptal öğrencilere de gelmenize gerek yok denemeye girmeniz zorunlu değilsiniz denildi mesela, zaten 1 hafta oldu okul açılalı o da 2 gün, şakamısınız siz kimi kandırıyorsınuz?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!