Benim Kahramanlarım eTwinning Projesi Devam Ediyor

İstanbul Kağıthane’de bulunan Hamidiye Anaokulu öğretmenlerinden Özge Küçükkaraca ve Tekirdağ Marmara Ereğlisinde bulunan Hacı Mehmet Söylemez Anaokulu öğretmeni Gülçin Baydar eTwinning projeleri kapsamında yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi verdiler.

Benim Kahramanlarım eTwinning Projesi Devam Ediyor
Benim Kahramanlarım eTwinning Projesi Devam Ediyor Admin

İstanbul Kağıthane’de bulunan Hamidiye Anaokulu öğretmenlerinden Özge Küçükkaraca  ve Tekirdağ Marmara Ereğlisinde bulunan Hacı Mehmet Söylemez Anaokulu öğretmeni Gülçin Baydar eTwinning projeleri kapsamında Türkiye’den Tekirdağ,İstanbul,Antalya,Zonguldak,Hatay,Sakarya,Kocaeli,Nevşehir,gibi çeşitli illerden paydaşlarla gerçekleştirdikleri  Benim Kahramanlarım projesinde öğrencilerimize;

 

  • Okul öncesi eğitimde çocuğun kendi tarihini, toplumsal kültürünü tanıtmak
  • İyi ahlaklı, çalışan, üreten, topluma faydalı olumlu kişilik özellikleri gösterilebilen çocuğun yetişmesine katkıda bulunmak
  • Temel değerlere sahip bireyler yetiştirmek
  • Kendi toplumun kültürüne ait askeri, mimari, bilim ve üretim alanlarında kahramanları tanıyabilmesine imkan sağlamak
  • Milli açıdan bilinçlenmesini sağlama
  • Çocuğun sanal dünyadan uzaklaşmasını sağlayarak, düşünme, problem çözme becerilerinin olumlu yönde gelişmesini katkıda bulunmak amacıyla projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.
  • Sürece Sosyal Antropolog ve yazar Suat Turgut söyleşi ve kitaplarıyla katkıda bulundu.

 

Erken çocukluk döneminin kritik bir dönem olduğunu ve atalarımızın ” ağaç yaşken eğilir” sözünden yola çıkarak, Değerler Eğitiminin en önemli basamağının bu süreçte şekillendiğini dile getirdi.Öğretmenlerimiz Hedefimiz çocuklara erken çocukluk dönemde kendi kültürüne ait kahramanları tanıtarak belli başlı değerleri kazandırmak, davranışa dönüştürmektir. Bunun için ailelerimizinde  desteğiyle pandemi sürecinde hem çevrimiçi,hem de yüzyüze eğitim yaptığımız koşullarda disiplinerarası bi yaklaşımla,süreci keyifli ve verimli bir biçimde gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tansu KILIÇ     2021-05-31 Nefis bir proje... Özge öğretmenim, Gülçin öğretmenim; sizlere katkılarınız ve emekleriniz için sonsuz teşekkürler.
Alkoç Turan Başgönül     2021-05-31 Değerli öğretmenim, bu özverili çalışmanızdan dolayı tebrik ediyorum. Çalışmalarınızı zevkle takip edeceğim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!