Hiç geliri olmayan gençlerden , 300 TL KPSS sınav ücreti almak hangi akla, vicdana sığar?

Eğitim İş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir yayımladığı basın açıklamasında;"Hiç geliri olmayan gençlerden , 300 TL KPSS sınav ücreti almak hangi akla, vicdana sığar? " dedi.

Hiç geliri olmayan gençlerden , 300 TL KPSS sınav ücreti almak hangi akla, vicdana sığar?
Hiç geliri olmayan gençlerden , 300 TL KPSS sınav ücreti almak hangi akla, vicdana sığar? Admin

Eğitim İş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir yayımladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;
Türkiye'de genç işsizlik oranı yüzde 26,9   rekor kırarken gençlerimizinden  KYK borçları faiziyle talep ediliyorken. Gençlerimiz pandemin döneminde  işsizlik  ve KYK borçlarıyla boğuşurken bu sıkıntıların üstüne bir de fahiş sınav ücretlerinin eklenmesi gençlerimizi ciddi şekilde mağdur etmektedir.Kamusal bir hak olması gereken sınavlar yüksek fiyatlar nedeniyle adeta lüks hale geliyor. Bunların yanısıra Gençler işe alım süreçlerinin şeffaflığına zaten  güvenmemekte, liyakatsizlik güvenlerini de sarsmaktadır. Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) yüksek puan alan gençler, sözlü sınavlarında elenmekte ve çok daha düşük puan alan adaylar kamuya  tercih edilmektedir. Gençler, zaten ucu belirsiz bir sınav maratonuna sürüklenirken bir de yüksek sınav ücretleri adaletsizliktir.
 ÖSYM Kamu Personeli Seçme Sınavı  (KPSS) adını   torpilliyi seçme Sınavı ( TSS) olarak  değiştirmelidir.Çünkü mülakatın olduğu yerde liyakatdan liyakatı olmadığı yerde Adaletten bahsedilmez.

EĞİTİM İŞ NEVŞEHİR ŞUBE BAŞKANI İBRAHİM DEMİR KPSS SINAV ÜCRETİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!