EĞİTİM İŞ SÜRGÜNE DUR DEDİ

Sosyal medyada yaptığı yorum nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Edirne Kırkpınar Spor Lisesindeki görevinden alınarak Havsa ilçesine görevlendirilen öğretmen sendikası Eğitim İş tarafından başlatılan hukuk mücadelesini kazandı.

EĞİTİM İŞ SÜRGÜNE DUR DEDİ
EĞİTİM İŞ SÜRGÜNE DUR DEDİ Admin

Eğitim İş Sendikası Edirne Şubesi Başkanı Nedim Zobar, sendika üyesi Turan Şallının Edirne İdare Mahkemesinde sonuçlanan davasına yönelik açıklamada bulundu.

"ŞALLI EDİRNE KIRKPINAR SPOR LİSESİNE GERİ DÖNDÜ"

11 ay sonra hukuk mücadelesini kazanan Turan Şallının görevine geri döndüğünü söyleyen Eğitim İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar "Eğitim İş Edirne Şubesi üyesi Turan Şallı, geçen yıl AK Parti İl Başkanı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlara yaptığı yorumlar sebebiyle hem disiplin cezası hem idari ceza almıştı. Turan Şallı, 11 ay önce idari ceza olarak kadrosunun bulunduğu Edirne Kırkpmar Spor Lisesinden Havsa İlçesine haksız hukuksuz yere keyfi bir kararla adeta sürgün edilmişti. Turan Şallı, aynı zamanda Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı olması dolayısıyla görevi gereği ve sosyal sorumluluk anlayışı ile gündemdeki olaylara dair yorumlarını hakaret içermeden dile getirmesine rağmen soruşturma geçirmiş haksızlığa uğramış ve ceza almıştı. Turan Şallıya verilen bu cezaların haksız ve hukuksuz olduğunu ortaya koymak için Eğitim İş Edirne Şubesi olarak üyemizin her zaman yanında olduk. Edirne İdare Mahkemesinde açılan dava Nisan ayında sonuçlandı ve İdare Mahkemesi, Turan Şallıya verilen haksız hukuksuz yere verilen sürgün cezasını iptal etti. Turan Şallı, Edirne Kırkpmar Spor Lisesindeki görevine geri döndü" dedi


 
"KAMUOYUNA MESAJ"
Zobar "Edirne İdare Mahkemesinin, Turan Şallıya verilen sürgün kararının iptali ile kamuoyuna "İdarenin takdir ve değerlendirme alanlarında yapılan işlemlerde hukukun en geçerli sebeplerinin olmasının zorunlu olduğunu, idari işlemlerin nesnel hukuk kurallarınca belirlenmiş bir sebebe dayandırılmak zorunda olması gerekliliğini, somut deliller ortaya konulmadan naklen atamaların keyfi cezalandırma yöntemi olarak kullanılmaması gerektiği, idareye verilen takdir yetkisinin kamu yaran ve hizmet gerekleri dışında kullanılamayacağını" mesajını verdiğini söyledi.

TURAN ŞALLIYA HOŞGELDİN DİYORUZ"

Eğitim İş Edirne Şubesi üyesi Öğretmen Turan Şallının aralarına dönmesinden mutluluk duyduklarını kaydeden Zobar "Eğitim İş Edirne Şubesi olarak üyemiz ve Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallıya Edirneye tekrar hoş geldin diyoruz. Üyemiz Turan Şallının uğradığı haksız hukuksuz sürgün karan karşısında Eğitim İş olarak her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Kendisini yeniden aramıza görmekten mutluluk duyuyoruz. Eğitim İş Edirne Şubesi olarak bu olaylann bir daha yaşanmamasını, yaşanacak her türlü sıkıntıda üyelerimizin yanında olmaya ve mücadeleye hep birlikte devam edeceğimizi belirtiyoruz" şeklinde sözlerini sonlandırdı.

EĞİTİM İŞ EDİRNE ŞUBE ŞUBE BAŞKANI NEDİM ZOBAR HUKUK ZAFER SÜRGÜN ÖĞRETMEN FACEBOOK SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM GÖREV YERİ DEĞİŞİKLİK KAZANIM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!