1 HAZİRAN’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK MI? OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Normalleşme kararından sonra herkes yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğini ve ne zaman okulların kapatılacağını soruyor.

1 HAZİRAN’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM  BAŞLAYACAK MI? OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?
1 HAZİRAN’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM  BAŞLAYACAK MI? OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK? Admin

Normalleşme kararından sonra herkes yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğini ve ne zaman okulların kapatılacağını soruyor.

Peki Okullar ne zaman  kapanacak?  Yüz yüze eğitim  başlayacak mı?

Daha önce yapılan açıklamalarda okulların 2 Temmuz'da kapanacağı söylenmişti. Kademeli normalleşme genelgesi sonrasında ise tüm sınıflar için yüz yüze eğitim ile ilgili karar 1 Haziran sonrasına bırakıldı. 

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Öğrencilerimizi 2 Temmuz’a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok.” dedi.

UZAKTAN EĞİTİM NE ZAMAN BİTECEK?

İçişleri Bakanlığı'nın kademeli normalleşme genelgesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da yüz yüz eğitimle ilgili bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

- Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12’nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecektir. Diğer kademelerdeki resmî ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edilecektir.

- Resmî ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu”ndaki koşullara uyulması şartıyla yüz yüze eğitime başlanabilecektir.

- Bu kapsamdaki öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızın salgın kısıtlamalarından etkilenmemesi için gerekli kolaylık, Valiliklerimiz tarafından sağlanacaktır.

- 1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak durum değerlendirmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Mektepligazete

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!