Eğitim İş:Turizmcilere Verilen Aşı Öğretmenlerden Esirgenmiştir

Eğitim İş İstanbul 2 Nolu Şube tarafından yayımlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

Eğitim İş:Turizmcilere Verilen Aşı Öğretmenlerden Esirgenmiştir
Eğitim İş:Turizmcilere Verilen Aşı Öğretmenlerden Esirgenmiştir Admin

Eğitim İş İstanbul 2 Nolu Şube tarafından yayımlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 11 Mayıs tarihinde yayınladığı basın açıklamasına göre 9-10-11. Sınıfların sınavları veli ve öğrencilerin isteğine bırakıldı. Peki neden?
Bu durum açıkça şunu göstermiştir ki turizmcilere verilen aşı öğretmenlerden esirgenmiş, bunu gören bakanlık yüz yüze eğitimi göze alamamış topu taca atarak sorumluluğu velilere ve öğrencilere atmıştır. Sayın bakanımız aslında şunu söylemek istiyor: “Ben artık yoruldum. Süreci kontrol edemiyorum. Kabinede eğitim emekçilerinin aşılarının tamamlanmasının sağlanması için gerekli ağırlığım ve etkinliğim yok. Bunun için ben artık “YOK” um” diyor. Evet sayın bakan “YOK” sunuz artık eğitim emekçileri için de “YOK” sunuz. Siz eğitim emekçileri ile ilgili “Eğitimde asıl yük öğretmenin maaşıyla ilgilidir. ” diye şikayet ettiğinizde, kendiniz aşı olup eğitim emekçilerinin aşılanmasını sağlayamadığınızda eğitim emekçilerinin gözünde “YOK” oldunuz. Dünkü açıklamadan sonra eğitimde tekrar başa döndük. İddialı bir şekilde sınav ısrarı olan bakan, kendisine önerdiğimiz açıklamaları dikkate alsaydı bu kaos yaşanmazdı. Özellikle performansı önemseyen öğrenciler çalışmış, hak ettiği notu almış olsa da sınava girmenin, sınava girmeyenlere göre dezavantajını yaşamak istemeyecektir. “Bu notları silin 1.dönem notum kalsın diyeceklerdir” Bu öğrencilere yaşatılan psikolojik baskının telafisinin zor olacağını bakanımız da Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğretmeni olduğu için en iyi kendisi bilmektedir. Bu saatten sonra hiçbir öğrencinin derse girmesi beklenemez. Ayrıca ortaokullar da aynı durumdadır ve onlarla ilgili işleyiş içinde ivedilikle açıklama yapılmalıdır.
Son olarak, bakanlık öğretmenlerimize zamlardan dolayı eriyen öğretmen maaşlarının üzerine bir de ek ders mağduriyeti yaşatmış olacaktır. Bu hak kaybının oluşmaması için öğretmenler ya idari izinli sayılmalı ya da eğitim emekçilerinin mağduriyet yaşamamasını sağlayacak bir düzenlemeye bakanlığımızın ivedilikle gitmesi gereklidir.
 EĞİTİM İŞ İSTANBUL 2 NOLU ŞUBE YÖNETİM KURULU

Meb Eğitim sendika Eğitim İş İstanbul 2 Nolu Şıbe mğrrtmen aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!