MEB’İN OKULLARIN KAPANMA TARİHİNDE 2 TEMMUZ ISRARI NEDEN?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün akşam açıklanan karara göre,lisedeki öğrencilerin sınavları isteğe bağlı hale getirildi.

MEB’İN OKULLARIN KAPANMA TARİHİNDE 2 TEMMUZ ISRARI  NEDEN?
MEB’İN OKULLARIN KAPANMA TARİHİNDE 2 TEMMUZ ISRARI  NEDEN? Admin

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün akşam açıklanan karara göre,lisedeki öğrencilerin sınavları isteğe bağlı hale getirildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a sosyal medya üzerinden gençlerin yoğun bir sınavların iptal edilmesi talebi vardı.

Bakan Selçuk sosyal medyadan gençlere "lisedebence" etiketi ile açtığı başlığa binlerce genç sınavların iptal edilmesini talep etti.

Gençlerin yoğun mesajlarına Milli Eğitim Bakanlığı kayıtsız kalamadı ve sınavları isteğe bağlı yapılacağını duyurdu.

İlgili haberimiz

MEB’DEN SON DAKİKA SINAV AÇIKLAMASI

Tam kapanma ile vaka ve vefat sayılarında düşüş yaşanmasından sonra 17 Mayıs'ta ilk olarak okulların yüz yüze eğitime başlayacağı haberleri gündeme geldi.

Lise sınavlarındaki bu karar ile yüz yüze eğitimin bu dönem fiilen olmayacağı görülmekte.

Bakanlık Okulların Kapanışı Konusunda Neden 2 Temmuz Tarihinde Israr Ediyor?

Bakan Selçuk Şubat ayında öğretmenlerin aşılanmaya başladığını belirtmiş olsada,öğretmenlerin sadece yüzde yirmisinin aşılandığını katıldığı canlı yayında belirtmişti.

Ardından Sağlık Bakanlığı Köy okulları dışında ilkokullarda görev yapan öğretmenlerin aşılanmaya başlandığını duyurdu.Mayıs ayı içinde aşı tedariğinde yaşanan sıkıntı nedeniyle öğretmenler ikinci doz aşılarının aralığı 6-8 haftaya çekildi.Ortaokul ve lisede görev yapan öğretmenlerden hiç biri daha aşılanamadı.

Mayıs ve Haziran ayında öğretmenlerin tamamı aşılanamamış durumda olacağına göre neden bakanlık daha önce 18 Haziran'da kapanacağını belirttiği okulların kapanış tarihini 2 Temmuz olarak bugün yaptığı açıklamada belirtmektedir.

2 Temmuz'da okulların kapanmasının ardından öğretmenlerin iki hafta mesleki çalışmalarının 16 Temmuz tarihi itibari ile tamamlanacağı açıktır.Öğrencilerin sınavlara dahi tercihen geleceği bu süreçte okulların 2 Temmuz'a kadar açık kalmasında nasıl bir eğitimsel fayda vardır?

Önümüzdeki süreçte yapılacak açıklamalar ile tüm bu sorularımıza cevap bulunacağını umut ediyoruz.

MEB BAKANLIK MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ZİYA SELÇUK OKUL SALGIN ÖĞRETMEN AŞI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ali     2021-05-12 Okul 2 temmuzda kapanırsa ki 18 haziran daha kuvvetli ihtimal, mesleki çalışma olmaz, 18 haziranda da kapanırsa 2 hafta seminer çalışmasıyla temmuz başı öğretmenlerin işi biter. Bunu tahmin etmek bu kadar zor mu?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!