BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ:10-11-12 MAYIS’TA CANLI DERS YAPILACAK MI? EK DERS ÖDEMESİ NASIL OLACAK?

Okul idarecileri ve öğretmenler tarafından merak edilen sorunun cevabı Milli Eğitim Bakanlığı Personelk Genel Müdürlüğünden geldi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ:10-11-12 MAYIS’TA CANLI DERS YAPILACAK MI? EK DERS ÖDEMESİ NASIL OLACAK?
BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ:10-11-12 MAYIS’TA CANLI DERS YAPILACAK MI? EK DERS ÖDEMESİ NASIL OLACAK? Admin

Okul idarecileri ve öğretmenler tarafından merak edilen sorunun cevabı Milli Eğitim Bakanlığı Personelk Genel Müdürlüğünden geldi.Ramazan Bayramının öncesinde 10-11-12 Mayıs tarihlerinde tam kapanma nedeniyle tüm kamu personeline idari izin verildi.

İdari izinli olan öğretmenlerin bu tarihlerde canlı ders yapıp yapmayacağı ve ekders ödemelerinin nasıl olacağı merak ediliyordu.Bu konudaki düşüncemizi ilgili haberimizde yayımlamıştık.

10-11-12 MAYIS’TA CANLI DERS YAPILACAK MI? EK DERS ÖDEMESİ NASIL OLACAK?

Öğretmenler ve okul idarecilerinin merakla beklediği sorunun cevabı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İllere gönderilen mesajla açıklığa kavuştu.

''Değerli Arkadaşlar,

Öğretmenlerin idari izinli olacakları 10, 11 ve 12 Mayıs (yarım gün) tarihlerinde ders yapıp yapmayacakları konusunda sorular geliyor. 
“İdari izinlerde ders yapılmayacağı” ve genel idari izinlerde yönetici ve öğretmenlerin üzerlerinde bulunan ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılacakları konusu oldukça açık olduğundan, yeni bir yazı yazmak yerine, bu konuda ilçe ve okul yöneticilerinin tarafınızca bilgilendirilmesi yoluna gidilmesi uygun olacaktır.''

MEB BAYRAM TATİLİ CANLI DERS İDARİ İZİN ÖĞRETMEN EKDERS ÜCRET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!