MEB’İN YAZ TATİLİ KARARI

Tam kapanma sürecinin ardından okullar yeniden yüz yüze eğitime açılacak.

MEB’İN YAZ TATİLİ KARARI
MEB’İN YAZ TATİLİ KARARI Admin

Tam kapanma sürecinin ardından okullar yeniden yüz yüze eğitime açılacak. Yüz yüze eğitimde ara verilen dönemin telafi eğitimlerle kapatılıp kapatılmayacağı konusunda herhangi net bir açıklama olmamakla birlikte bakanlık öncelikle sınavları yapmak istiyor.

Önlemler alındı, yüz yüze eğitim başladı. Milyonlarca öğrenci büyük bir heyecanla okullarına döndü. Her yıl Haziran ayında başlayan yaz tatili bu sene biraz daha ileri bir tarihe taşındı. Peki, Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman? İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan okul ve sınav açıklamaları…

MEB‘TEN SON DAKİKA AÇIKLAMA

MEB’ten Tam Kapanma kararı sonrası açıklama;

-Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda salgın tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda;

-Resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilmiş olup uzaktan eğitime geçilmiştir. Uygulama, 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19:00’dan itibaren başlayacaktır.

– Okullarda 3 Mayıs 2021 sonrasında yapılması planlanan dönem sınavları, 17 Mayıs 2021 tarihi sonrasına ertelenmiştir.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK 2021?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarından öne çıkan detay, okulların kapanması ve ara tatil oldu. Bakan Selçuk, okulların kapanması konusunda, 2 Temmuz’a kadar öğrencileri okullarda tutma niyetleri olduğunu belirtirken ara tatil ve yaz tatili konusunda aldıkları kararı da paylaştı.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2021 Yaz tatili Bakan Ziya Selçuk’un belirttiği gibi 2 Temmuz’a kadar sürdüğü takdirde öğrenciler karnelerini bu tarihte alacak.

15 Haziran’da sona ermesi beklenen eğitim öğretim yılı böylelikle 17 gün uzamış olacak.

Meb yaz tatili karne öğrenci öğretmen telafi eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Eğitimci     2021-05-10 Okullar 2 Temmuz’da kapanacak ise idareci atamalarında ilişik kesme tarihleri de 2 Temmuz’dan sonra olmalı ki okullarda kaos çıkmasın. Her idareci kendi okulundaki yıl sonu işlerini bitirerek yeni okulundaki görevine başlamalı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!