10-11-12 MAYIS’TA CANLI DERS YAPILACAK MI? EK DERS ÖDEMESİ NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 17 günlük tam kapanma açıklamasıyla birlikte 10-11-12 Mayıs tarihlerinde tüm kamu çalışanlarına 2,5 günlük idari İzin verildi. Peki idari izinli olunan günlerde uzaktan eğitim dersleri yapılacak mı ?Öğretmenlerin ek ders ödemeleri nasıl olacak?

10-11-12 MAYIS’TA CANLI DERS YAPILACAK MI? EK DERS ÖDEMESİ NASIL OLACAK?
10-11-12 MAYIS’TA CANLI DERS YAPILACAK MI? EK DERS ÖDEMESİ NASIL OLACAK? Admin

Cumhurbaşkanı Erdoğanın 17 günlük tam kapanma açıklamasıyla birlikte 10-11-12 Mayıs tarihlerinde tüm kamu çalışanlarına  2,5 günlük idari İzin verildi. Peki idari izinli olunan günlerde uzaktan eğitim dersleri yapılacak mı? İdari izinli olunan günlerde öğrtmenlere ek ders ödenecek mi? 10-11-12 mayıs ek dersleri nasıl olacak? İşte detaylar..

.Tüm kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11-12 Mayıs İdari İzin Günlerinde Uzaktan Eğitim Dersleri Yapılacak mı? Öğretmn ve idarecilerin ek dersleri ne olacak sorularını ncevaplarını sizler için hazırladık 

Toplu sözleşme kazanımlarından biri olan idari izinlerde öğretmen ve idareciler ders görevlerini yerine getirmiş sayılırlar kararı gereğince; 

10 Mayıs Pazartesi TAM GÜN

11 Mayıs Salı TAM GÜN

12 Mayıs Çarşamba YARIM GÜN 

Bu 2,5 gün tüm kamu kurumlarında kamu çalışanları genel idari izinli olduğundan bu günlerde ders yapılmayacaktır.
 
Tüm öğretmen ve idareciler idari izinli oldukları için üzerlerindeki ders ve yöneticilik görevlerini yapmış sayılacakları için ek derslerini tam alacaklardır.
Ek Dersler hesaplanırken de öncelikle maaş karşılığına bakılacaktır. Ders dışı hazırlık ve planlama/ Kulüp ve sınıf öğretmenliği görevlerinden dolayı ödemelerde ise maaş karşılığına bakmadan ödeme yapılacaktır. 

Sadece 12 Mayıs Çarşamba günü yarım gün olduğu için öğretmenlerin saat 14.00e kadar olan dersleine bakılacak ve ona göre ek ders yazılacaktır. 12 Mayıs tarihinde yöneticiler,, BT öğrertmenleri ile rehber öğrtmenler ise tam ek ders alacaklardır. 

KAYNAK: AJANSKAMU

İDARİ İZİN ÖĞRETMEN CANLI DERS ÖĞRENCİ UZAKTAN EĞİTİM EDKDERS ÜCRET TOPLU SÖZLEŞME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!