>

MEB’DEN HALK EĞİTİM MERKEZLERİNDE GÖREVLİ USTA ÖĞRETİCİLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 29.04.2021 tarihli ve ''Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi'' konulu resmi yazısı

MEB’DEN  HALK EĞİTİM  MERKEZLERİNDE GÖREVLİ USTA ÖĞRETİCİLER  İLE İLGİLİ  AÇIKLAMA GELDİ
MEB’DEN  HALK EĞİTİM  MERKEZLERİNDE GÖREVLİ USTA ÖĞRETİCİLER  İLE İLGİLİ  AÇIKLAMA GELDİ Admin

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Sayı : E-26022156-45.03-24872974 29.04.2021

Konu : Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi

DAĞITIM YERLERİNE

Ülkemizde Covid-19 salgın vakalarının artması sebebiyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği kamuoyuna açıklanmıştır.

Buna göre hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

1. Hayat boyu öğrenme kurumlarında verilen tüm kurslarımız, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’ dan itibaren 17 Mayıs 2021 tarihine kadar durdurulacaktır.

2. e-Yaygın sistemi üzerinden açılmış mevcut kurslarımız sistem üzerinden kapatılmayacak, 29 Nisan 2021 – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında sistemden yeni kurs açılışı ve kursiyer kayıtları yapılmayacaktır.

3. Aktif kursların bitiş tarihleri, 29 Nisan 2021 – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında kurs yapılamayan süreler kadar ileri bir tarihe ertelenecektir.

4. Halk eğitimi merkezi kurslarında görevli ücretli usta öğreticiler ile olgunlaşma enstitülerinde proje/tema çalışmalarında görevli ücretli usta öğreticilerin sigorta iş ve işlemleriyle ilgili giriş-çıkış işlemleri ücretli usta öğreticilerin istekleri dışında yapılmayacak, prim ve sigortalı gün sayısı kurs işlenmeyen günler için sıfır yazılacaktır.

 

5. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve olgunlaşma enstitülerinin yüz yüze alan derslerine uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilecektir.

Kursiyer, eğitici ve kurum yönetimlerinin konu ile ilgili olarak bilgilendirilmesi ve Bakanlığımızca yeni bir açıklama yapılıncaya kadar eğitim öğretim faaliyetlerinin yukarıdaki esaslar çerçevesinde gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Ziya SELÇUK

Bakan

Meb halk eğitim merkezleri usta öğretici resmi yazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde
Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde
Olimpiyat tarihimizde ilk madalya
Olimpiyat tarihimizde ilk madalya