>

ÖĞRETİCİ: MEMURLAR DA İKRAMİYEDEN YARARLANMALIDIR

BASK Genel Sekreteri ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ memurlara ikramiye verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

ÖĞRETİCİ: MEMURLAR DA İKRAMİYEDEN YARARLANMALIDIR
ÖĞRETİCİ: MEMURLAR DA İKRAMİYEDEN YARARLANMALIDIR Admin

Sayın Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde yaklaşık 12 milyon emekliye ödenen bayram ikramiyelerinin enflasyon oranında artırılacağını açıklamıştı. Dün yapılan açıklama ile bu artışın % 10 oranında artırılacağı açıklandı. 2018 yılından itibaren artırılmayan ikramiyeler için sadece 2020 enflasyon oranı dahi dikkate alınsa artış %14,6 olacaktı. 2018 yılından itibaren tüm enflasyonlar dikkate alınmalı ve ikramiye 1500 TL olmalıdır.

12 milyon emekli ile işçilerimize verilen ikramiyelerden memurlar neden faydalanamıyor?

Kamuda çalışan işçilere 1956 tarihinden beri 6772 sayılı Yasa uyarınca ikramiye ödenmektedir. Halen toplu sözleşme veya YHK Kararı ile ödenen ikramiyeler hariç, kamu işçilerine Cumhurbaşkanlığı Kararı ile her biri yarım aylık ücretleri tutarında 4 adet ilave tediye (ikramiye) ödenmektedir.

4688 sayılı kanunun 28. Maddesinde memurlar için ikramiye hakkı var iken toplu sözleşmelerde bu konu masaya dahi getirilmiyor. Emeklinin memuru işçisi, çalışanlardan ise sadece işçiler ikramiyelerden yararlanıyor.

BASK olarak daha önce memurlara ikramiye verilmesi için yaptığımız başvuruları hatırlatıyor ve memurların da ikramiye alması gerektiğini belirtiyoruz.

 

 

memura bayram ikramiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde
Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde
Olimpiyat tarihimizde ilk madalya
Olimpiyat tarihimizde ilk madalya