>

LİSE ÖĞRENCİLERİNİN YÜZ YÜZE SINAVLARI ERTELENECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda yayımladığı resmi yazı liselerde sınavların yüz yüze olacak şekilde 3 Mayıs tarihinden itibaren planlanacağını duyurmuştu. Vaka sayıları böyle giderse Lİselerde yüz yüze yapılacak sınavlar ertelenecek mi?

LİSE ÖĞRENCİLERİNİN YÜZ YÜZE SINAVLARI ERTELENECEK Mİ?
LİSE ÖĞRENCİLERİNİN YÜZ YÜZE SINAVLARI ERTELENECEK Mİ? Admin

Son günlerde artan vaka sayıları sebebiyle 15 Nisan 2021 tarihinden itibaren bir çok kademede tam zamanlı uzaktan eğitime geçildi. Anaokulları, ortaokul 8. ve lise 12. sınıflar dışındaki tüm kademelerde uzaktan eğitime devam ediyor.

Öte yandan bu karar sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı göndermiş olduğu resmi yazıdaki liselerde 2.dönem 1.sınavların 3 Mayıs tarihinden itibaren planlanacağını duyurmuştu. Peki vakalar böyle devam ederse liselerde yapılacak olan yüz yüze sınavlar ertelenecek mi?

Liselerde yüz yüze yapılacak sınavlar ertelenecek mi?

Vaka sayılarının son günlerde rekor düzeylere çıkması sonucu yaklaşan liselerde yüz yüze yapılması planlanan sınavların ileri bir tarihe ertelenmesi muhtemel görünse de bakanlıktan henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Öte yandan vaka sayılarında ki artışın devam etmesi ile birlikte ve kısmi kapanmanın uzatılması gündeme gelirse liselerde yapılması planlanan yüz yüze sınavlar Mayıs ayı sonuna ötelenebilir.

MEB LİSE YÜZ YÜZE SINAV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde
Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde
Olimpiyat tarihimizde ilk madalya
Olimpiyat tarihimizde ilk madalya