KÖY ENSTİTÜLERİ VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI 2021 YILI EĞİTİM EMEK ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULDU

Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfının her yıl verdiği “Eğitim Emek Ödülü” bu yıl köy enstitüleri konusunda çalışmalarından ve katkılarından dolayı Mutahhar Aksarı ve Mehmet Kepenek'e verildi.

KÖY ENSTİTÜLERİ VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI 2021 YILI EĞİTİM EMEK ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULDU
KÖY ENSTİTÜLERİ VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI 2021 YILI EĞİTİM EMEK ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULDU Admin
Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfının her yıl verdiği “Eğitim Emek Ödülü” bu yıl köy enstitüleri konusunda çalışmalarından ve katkılarından dolayı Mutahhar Aksarı ve Mehmet Kepenek'e verildi.
Köy Enstitülerinde uygulanan eğitimin; doğru ve bilimsel olarak gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için özverili çalışmaları, özellikle, Vakfımızın kuruluşu ve gelişmesi aşamasında destekleri, büyük emekle yapıtlar ortaya çıkmasını sağlamaları, köy enstitüleri konusunda yaptıkları çalışmalar, Vakfımızın yönetiminde bulunarak ve bir üyesi olarak her zaman yaptıkları özverili çalışmalar ve verdikleri destek için, Yönetim Kurulu kararı ile 2021 Yılı KÖY ENSTİTÜLERİ VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI EMEK ÖDÜLÜ, bu yıl Mutahhar Aksarı ve Mehmet Kepenek öğretmenlerimize verilmiştir.
Her iki öğretmenimizi de yürekten kutlar saygılar sunarız…
Erdal Atıcı
Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı
ÖZGEÇMİŞLERİ
MUTAHHAR AKSARI
1955 İzmir-Ödemiş doğumlu.
Gazi Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü mezunu.
Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı. Öğretmenliğinin yanı sıra pek çok dernek, sendika, vakıf gibi demokratik kitle örgütünde (Eğitim-İş, Eğit-Sen, Eğitim-Sen, Eğit-Der, Atatürkçü Düşünce Derneği, Dil Derneği, Ankara’daki Ödemişliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı) görev aldı.
Eğit-Der’in abece, Eğitim-Sen’in EĞİTİM VE YAŞAM dergilerinin yazı kurulu üyesi, Eğitim-Sen’in EĞİTİM BİLİM TOPLUM Üç Aylık Hakemli Dergisi Yayın Kurulu üyesi ve editörlerinden. Köy Enstitüleri Çağdaş Eğitim Vakfı (KEÇEV) KÖY ENSTİTÜLERİ BÜLTENİ’nin bir yıl yazı işleri müdürlüğünü üstlendi. Bülten’de kitap tanıtıları yayımlandı. Ayrıca çalıştığı okullarda ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde süreli dergilerin yayımlanmasına yazı kurulu üyesi olarak katkıda bulundu.
Yenimahalle Okullar arası Tiyatro Şenliği ile Cumhuriyetimizin 75. Yılı’na adanmış Ankara Okullar arası Tiyatro Şenliği’nin oluşumunda ve yürütülmesinde ilçe ve il Komisyon Üyesi olarak görev üstlendi. Ayrıca Yenimahalle İlçesinin eğitim sorunlarına ilişkin pek çok araştırmaya katıldı ve yürüttü.
İlk yazıları, Kırıkkale-KALE Gazetesi Sanat Eki’nde yayımlandı.
Ankara-Aylık BÜYÜK MECLİS Dergisi, Haftalık HAYMANA, HAYMANAHABER, Ankara-BATIKENTLİNİN SESİ, GENÇ ÇİZGİ ile Günlük ÖDEMİŞ TİCARET, ÖDEMİŞ KÜÇÜKMENDERES, ÖDEMİŞ YÜZDE 100 BÜLTEN ve BirGün gazetelerinde; Aylık ÖDEMİŞ EFE, Antalya-KIRKMERDİVEN, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü-ANKARA, ÖĞRETMEN DÜNYASI, EĞİT-DER abece, KIYI, Eğitim-İş/EĞİTİM DÜNYASI, YAZIT, DAMAR, YOĞUNLUK, AĞIN, HARMAN, TMOLOS dergilerinde; 2 ayda bir yayınlanan BAĞLAÇ dergisinde; 3 ayda bir yayınlanan Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü/EĞİTİMDE YENİMAHALLE, Eğitim-Sen/EĞİTİM VE YAŞAM ile Eğitim-Sen/Üç Aylık Hakemli Dergi EĞİTİM BİLİM TOPLUM, DEVRİMCİ ÖĞRETMEN ve ayrıca internet üzerinden Selçuk’tan yayın yapan www.dostgazete.com, Ankara’dan yayın yapan www.haymananinsesi.org ile www.haymanahaber.com, www.sendika.org ve Hollanda’dan yayın yapan www.anafilya.org’da eğitim ve eğitim sorunlarına ilişkin inceleme ve araştırma yazıları, kitap tanıtıları, yazar ve ressamlarla söyleşiler, güncel eleştiri düzyazı ve denemeler, gezi yazıları, İngilizce’den Türkçe’ye çevirileri yayımlandı. Pek çok kitabın düzeltisini yaptı.
Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı yayını “MUSTAFA AYDOĞAN’A ARMAĞAN KİTAP (KÖY ENSTİTÜLERİNE YAKLAŞIM)” adlı kitabın 4 yazarından biri.
Yazın ve yayın çalışmalarını Ankara’da sürdürmekte. Safire Öztürk Aksarı ile evli ve Yiğitcan’ın babası.
MEHMET KEPENEK
19 Mayıs 1948’de Burdur Karamanlı’da doğdu.
1964- 1967 Nazilli Öğretmen Okulu,
1967 Burdur Yeşilova ilk öğretmenlik
1967- 1968 Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü eğitimi
1974 -1978 Ankara Kutludüğün Ortaokulu Müdürlüğü
1978 – 1981 Ankara Eğitim Enstitüsü yöneticilik
1981 – 1993 Ankara, Altındağ İnönü Lisesi
1982 – 1984 Ankara Ortadoğu Amme İdaresi Kamu Yönetiminde Yüksek Lisans
1993 – 1996 Ankara Çankaya Yıldırım Beyazıt Lisesi
1996 Emekli…
Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfında Mustafa Aydoğan döneminde yönetim kurulunda çalıştı.
Ayrıca 1936 – 1950 yılları arasında basında köy enstitüleri ile ilgili çıkan yazıları araştırarak “Basında Köy Enstitüleri ” adlı iki ciltlik kitabı hazırladı.
Evli, iki kız ve bir torun sahibi…
KÖY ENSTİTÜLERİ VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI EĞİTİM VE EMEK ÖDÜLÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu