>

ÖĞRETMENE UYGULANAN ŞİDDET PROTESTO EDİLDİ

Sınıfta ders verdiği sırada bir öğrencisinin saldırısına uğrayarak darp edilen öğretmen Yeşim Aker Kama için eğitimciler Urla'da eylem düzenledi. "Öğretmene kalkan eller kırılsın" sloganları atan eğitimciler, şiddetin son bulması için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

ÖĞRETMENE UYGULANAN ŞİDDET PROTESTO EDİLDİ
ÖĞRETMENE UYGULANAN ŞİDDET PROTESTO EDİLDİ Admin

Sözcü gazetesinde yer alana habere göre,Eğitim-İş Sendikası Urla Temsilciliği öncülüğünde bugün şiddete uğrayan öğretmen Yeşim Aker Kama için Urla Cumhuriyet Meydanı’nda eylem düzenlendi.

Eğitim-İş üyesi olan öğretmen Yeşim Aker Kama’nın sınıfta ders verdiği sırada bir öğrencinin fiziki ve sözlü saldırısına uğradığı, olayın hemen sonrasında darp raporu alınarak suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

“HER 5 ÖĞRETMENDEN BİRİ BUNU YAŞIYOR”

Basın açıklamasında bulunan Eğitim-İş Sendikası Urla Temsilcisi Sevim Kaya, “Bu tür olayların tekil, münferit bir olay olarak sayılmaması ve gerekenin yapılması, tekrarlanmasının önüne geçecek en önemli hamledir. Sendikamızın araştırmalarına göre her 5 eğitim emekçisinden 1’i en az bir kez sözlü ya da fiziki saldırıya uğramıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Atatürk’ün gelecek nesilleri emanet edecek kadar güvendiği öğretmenleri bu acı tablodan kurtarmak, sadece öğretmenliğin değil devlet ve vatandaş olarak hepimizin sorumluluğundadır” dedi.

Birleşik Kamu-İş’e bağlı sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı eylemde, “Yeşim öğretmen yalnız değildir”, “Öğretmene kalkan eller kırılsın”, “Şiddete son” sloganları atıldı.

EĞİTİM İŞ ÖĞRETMENE ŞİDDET ÖĞRETMEN OKUL ŞİDDET EĞİTİM İŞ İZMİR 1 NOLU ŞUBE URLA TEMSİLCİLİĞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI