>

Yüz yüze eğitim acilen ertelensin

Eğitim İş Antalya Şube Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, koronavirüs vakalarının okullarda tehlikeli boyuta ulaştığına dikkat çekildi ve yüz yüze eğitimin aşılama sonrasına ertelenmesi istendi.

Yüz yüze eğitim acilen ertelensin
Yüz yüze eğitim acilen ertelensin Admin

Eğitim İş Antalya Şubesi Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Şube Başkanı Sadık Acar, "Hükümet, tehlike çanlarının böylesi sesli çaldığı bir dönemde pandemiyi zayıflatmak için kararlar almak bir yana, aşılama sürecini tamamlamadan yüz yüze eğitimi başlatarak ateşe körükle gitmiştir. Bilindiği üzere 24 Şubat'ta aşı olurken poz veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin aşılanmasına dair de takvim açıklamıştır. Bakan Selçuk, aşılama süreci sayesinde yüz yüze eğitimde bir tehlike olmadığını, okulların da "zaten" yüz yüze eğitime hazır olduğunu söylemiş ancak süreç yine kendisini yalancı çıkarmıştır." dedi.

CANIMIZ HİÇE SAYILDI

Resmi rakamlara göre 1 milyonu aşkın öğretmenden sadece 80 bininin aşılandığına dikkat çeken Acar,  "Ortada kasıp kavuran bir salgın varken, eğitim emekçilerini aşılamadan yüz yüze eğitim kararı veren MEB, bu yolla hem eğitim emekçilerinin canını hiçe saymış, hem de öğrencilerin birbirlerine ve evlerine virüs taşıma ihtimalini görmezden gelerek toplum sağlığını tehlikeye atmıştır. Öğretmenlerimiz aşı randevularını kendileri almaya çalıştığında hala 'Risk grubunda değilsiniz' cevabı verilmektedir. Belli ki MEB, her gün yüzlerce insanla odalara kapanan bu meslek grubunun risk altında olduğunu Sağlık Bakanlığı'na izah etmeyi bile becerememiştir." diye konuştu.

MASRAFLAR VELİNİN SIRTINA

Okulların pandemi koşullarını hazır olduğu konusunda açıklamaların da gerçeği yansıtmadığını kaydeden Sadık Acar,  "Okulların pandemi koşullarında eğitime hazır olduğu da MEB'in bir başka yalanıdır. Temizlik materyallerinin masrafı yine velilerin ve öğretmenlerin sırtına bindirilmiş, çoğu okula sağlık personeli şöyle dursun,  temizlik personeli bile istihdam edilmemiştir. Herkes için en güvenli çatı olması gereken okullarımız, bu haliyle hem eğitim emekçileri, hem de öğrenciler için salgın zamanında en tehlikeli yerler haline gelmiştir.Her geçen gün ülkemizin en doğusundan en batısına, en kuzeyinden en güneyine vaka ve karantina haberleri gelmekte fakat uygulamada dahi birlik olmadığı anlaşılmaktadır." açıklamasını yaptı.

ÖNCE AŞILAR YAPILSIN

Eğitim-İş olarak hükümete çağrıda bulunduklarını kaydeden  Acar şunları söyledi :  Vakalar yükselmektedir. Virüsün daha bulaşıcı olan varyantları hızla yayılmaktadır. Okullardan yükselen o ses teneffüs zili değil, salgının alarm sesidir. Bu sesi duyup, yüz yüze eğitimi aşılama tamamlandıktan sonraya ertelemezseniz, birçok cana kıymış, toplum sağlığına ihanet etmiş olacaksınız!"

EĞİTİM İŞ EĞİTİM İŞ ANTALYA EĞİTİM İŞ ANTALYA ŞUBESİ ANTALYA SADIK ACAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI