>

Bakan Selçuk Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Düzce'de basın mensuplarının yüz yüze eğitime ilişkin sorularını yanıtladı. Son zamanlarda artan vaka artışları ve bu süre zarfında yüz yüze eğitimin devam ediyor olması konusunda açıklama yapan Selçuk, aşı ve yüz yüze eğitime ilişkin önemli açıklamada bulundu

Bakan Selçuk Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Yaptı
Bakan Selçuk Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Yaptı Admin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitime ilişkin yaptığı açıklamada "Bizim elbette önceliğimiz yüz yüze eğitim ancak okulların en çok kapalı olan ülkeler arasında ilk 5'te yer alıyoruz. Okullarla ilgili takibimiz sürecek, değerlendirmelerimiz daimi olarak sürüyor" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Düzce'deki ziyaretlerinin ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk'un açıklamalarının satır başları şöyle:

İlkokullarda yüzde 80'lerin üzerinde, ortaokullarda yüzde 76, liselerde de yüzde 70 civarında bir katılım var. Bizim elbette önceliğimiz yüz yüze eğitim ancak okulların en çok kapalı olan ülkeler arasında ilk 5'te yer alıyoruz. Her ilin kendisine özgü kararlar alınıyor. Emek veren valilere, ekiplere teşekkür ediyorum. Bir taraftan aşı süreci devam ediyor.

Okulları açık tutma isteğimize rağmen sağlık öncelik prensibimizden dolayı diğer ülkelere göre okulları daha fazla kapalı tuttuk. Her gün, her an değişimleri izleyerek ortak kararlar almaya çaba gösteriyoruz. İstiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime doğru çok daha katılımlı, çok daha yüksek bir şekilde devam edelim. Bu koşullar bir an önce düzelsin. Önceliğimiz tabii ki yüz yüze eğitim.

 
Meb milli eğitim bakanı ziya selçuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI