>

Eğitim İş Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıya Sessiz Kalmadı

Eğitim İş Tekirdağ Şubesi öncülüğünde demokratik kitle örgütleri Atatürk büstüne yönelik yapılan saldırıya sessiz kalmadılar.

Eğitim İş Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıya Sessiz Kalmadı
Eğitim İş Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıya Sessiz Kalmadı Admin

Eğitim İş Sendikası Tekirdağ Şubesindne yapılan açıklamada;"Ata'mıza yapılan saygısızlığa sessiz kalmadık.Demokratik kitle örgütü ve sendikalar ile birlikte en sert tepkiyi verdik denildi.

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer,Atatürk büstüne saldırı yapılan okul bahçesinde düzenlediği basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Tekirdağ'da Yeni Çiftlik Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu'nda Atatürk büstüne yapılan saldırının ardından iki okulda daha Atatürk büstleri yobazlar tarafından tahrip edilmiştir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki bu saldırılar, daha önce benzer hadsizlikler cezalandırılmayarak teşvik edilmiştir ve aslolan bu saldırıların kimler tarafından yapıldığı değil, saldırganların ortak zihniyetidir.

Bu çarpık, kendi tarihinden bihaber, çağın aydınlığından ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranların ışığından uzak zihniyet, iktidara geldiğinden bu yana Cumhuriyet alerjisini belli eden söylem ve politikalarıyla paralellik göstermektedir.

Her hadsiz saldırının arkasından yetkililerce basın organlarınca saldırganların “meczup”, “akli dengesi yerinde olmayan” olarak nitelendirilmesi de tesadüf değildir. Durumu hafifletmek ve saldırganların cezasız bırakılmasına zemin hazırlama amacı taşıyan bu ortak söylem, gerçeği yansıtmamaktadır.

Saldırganın bıraktığı notta, Atatürkçülük için “gizli bir putperest dini” yazdığı dikkate alınırsa, burada akli dengesi yitmiş birinin hezeyanı değil, bir yobazın korkunç bir cüretle aldığı karar olduğu görülecektir.

Eğitim-İş olarak bu tür saldırıları ve hakaretleri hiçbir zaman cevapsız bırakmadık. Tepki gösterdik, yargıya taşıdık ve takipçisi olduk.

Herkes bilmelidir ki Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarına, Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesi vermiş, diğer mazlum uluslara da bağımsızlık ateşi yakmış, ulusumuzun “kurtarıcısı” da “Büyük Önderi” de Mustafa Kemal Atatürk’tür. Cumhuriyeti ve devrimlerini, laikliği ve Atatürk’ü son kişi kalana kadar savunacak olanlar da yine bu ulusun çocuklarıdır.

Adalet Bakanlığı’na ve Cumhuriyet Savcılarına sesleniyoruz; bu tür alçakça saldırıları “münferit”  saldırıları gerçekleştirenleri “meczup” diye nitelendirerek salmaktan vazgeçin!

Eğitim-İş olarak Ulu Önderimize yönelik bu ve benzeri saldırılara asla izin vermeyecek, sistematik olarak yapılan bu itibarsızlaştırma faaliyetlerine asla sessiz kalmayacağız.

 

Eğitim iş Atatürk büstü saldırı kınama Eğitim İi Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI