>

EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN SAĞLIĞI TEHLİKEDE!

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı Neşet Sayman yayımladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı

EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN SAĞLIĞI TEHLİKEDE!
EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN SAĞLIĞI TEHLİKEDE! Admin

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı Neşet Sayman yayımladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

Okullarımızdan ulaşan bilgilere göre Ordu’daki bazı okullarda çok sayıda öğretmen ve öğrencimizin Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Kimi okullarımızda yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçilmiş; kimi okullarımızda ise pozitif çıkan öğretmen ve öğrenciler karantinaya alınarak yüz yüze eğitime devam edilmiştir. 

Vaka durumu pozitif çıkan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

Ne yazık ki yaşanan süreç beklenen sondur. 

NE OLDU?

İktidar partisi büyük bir sorumsuzluk örneği göstererek her ilde “lebalep” kongreler yaptı. Yetmedi on binlerce insanı illerden tıklım tıklım otobüslerle Ankara’ya taşıdı ve “maske-mesafe-hijyen” dikkate alınmadan miting havasında genel kurul gerçekleştirdi. “Balık baştan kokar” sözü gerçek oldu ve devleti yönetenlerin Covit 19 konusundaki özensiz tavrına bağlı olarak toplumda kurallara uyma hassasiyeti azaldı. Ve çoğalan vakalara bağlı olarak eğitim emekçileri ve öğrencilerimiz virüse yakalandı.

Birçok kentimizde azalan vakalar tekrar patladı. Ülkemizdeki günlük vaka sayısı ise üçe katlandı. Şimdi yeniden alınacak önlemlerden söz edilmeye başlandı. Daha yeni başladığımız yüz yüze eğitimi riske attınız. Kan ağlayan esnafı, işsizi, çalışanı ve emeği ile geçinen herkesi yeniden kapanma korkusu içinde bıraktınız. Aylardır işyerleri kapalı esnafın umutlarını söndürdünüz. 

Sendikamız, eğitim emekçilerinin aşılanma süreci tamamlanmadan yüz yüze eğitime geçilmesin diye, Milli Eğitim Bakanlığını ve yöneticilerimizi onlarca kez uyardı. Ama uyarılara kulaklarınızı tıkadınız. Öğretmenlerin aşılanma sürecindeki tek başarınız, “Öğretmenler aşılanıyor” yalanıyla kamuoyunu yanıltmak olmuştur.

İYİ Mİ OLDU? YAPTIĞINIZDAN MEMNUN MUSUNUZ?  

Gelinen nokta şudur: Eğitim emekçilerinin ve öğrencilerimizin dolaylı olarak da toplumun sağlığı tehlikeye atılmıştır. Testi pozitif çıkan eğitim emekçilerinin, öğrencilerimizin sağlığından -daha önce söylediğimiz gibi- okulları yüz yüze açanlar sorumludur. 

Bir kez daha uyarıyoruz. Gelinen noktanın daha da kötüye gitmemesi için yüz yüze eğitime ara verilmeli. Acilen eğitim emekçileri aşılanmalıdır. Aşılanma süreci hakkında kahve falına bakar gibi kurulan “mışlıcaklıcekli” tümceler bir kenara bırakılarak net bir tarih açıklanmalıdır. Aşılanma takvimi tamamlanarak yüz yüze eğitime başlanmalıdır. 

 

​​​​​​

​​​​​​​​Neşet Sayman

​​​​​​​     Ordu Şube Başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI
YİNE BİR KADIN HAYATTAN KOPARILDI