CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pandemi nedeniyle yeni kısıtlamaları açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLADI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLADI Admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pandemi nedeniyle yeni kısıtlamaları açıkladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısını sonrasında koronavirüs haritasında 58 şehirin kırmızı renge döndüğünü ve tüm Türkiye nüfusunun yüzde 80'nine ulaştığını belirtti.Bu bağlamda yeni tedbirler alındığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,kırmızıolan illerde haftasonu hem cumartesi hem pazar sokağa çakma yasağı olacağını belirtti.Ramazan ayında ise hafta sonu kısıtlaması ile birlikte restoran,kafeler sadece paket servisi yapacaklar.

Ayrıntılar geliyor....

Koronavirüs vaka sayılarını gösteren Türkiye haritası


 

'58 ŞEHİR KIRMIZI LİSTEDE''

Türkiye'nin büyük bir bölümü malesef kırmızı renge büründü. Vaka, hasta ve ölüm sayılarını insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz ülkelerden hızlı düşüremezsek küresel normalleşmenin gerisinde kalırız. Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.

Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir.

Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek. Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.

Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır. 

Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu