Yüz yüze eğitim devam ederken, öğretmenlerin aşılanması ivedilikle yapılmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları, il istişare toplantılarına hız kesmeden devam ediyor.

Yüz yüze eğitim devam ederken, öğretmenlerin aşılanması ivedilikle yapılmalıdır
Yüz yüze eğitim devam ederken, öğretmenlerin aşılanması ivedilikle yapılmalıdır Admin

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları, il istişare toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel Başkan Yardımcısı Fuat Yiğit; 16-19 Mart tarihleri arasında Amasya, Tokat, Kastamonu, Bartın, Karabük Şubelerimizin düzenlediği il istişare toplantılarına katıldı. Toplantıda Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan, Bartın Şube Başkanı Sezai Hangişi, Karabük Şube Başkanı Ahmet Turgut Kurtoğlu, şubelerin yönetim kurulu üyeleri, iş yeri temsilcileri, İLKSAN ilçe adayları ve üyelerimiz de hazır bulundu.

Ziyaretler kapsamında Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel Başkan Yardımcısı Fuat Yiğit; Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı makamında ziyaret ederek, çeşitli konular hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ayrıca Akkaş ve Yiğit okulları da ziyaret ederek, eğitim çalışanlarının sorun ve beklentilerini dinledi. Toplantılarda; toplu Sözleşme öncesi yetki süreci, sendikal çalışmalar, uzaktan eğitim ve yaşanan sorunlar, sözleşmeli öğretmenlerin sorunları, eğitim çalışanlarının sorunları gibi konular ele alınarak çözüm önerileri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca 3 Nisan’da yapılacak İLKSAN İlçe Temsilcisi seçimlerine de vurgu yapıldı. İLKSAN İlçe Temsilcisi seçimlerinde eğitim çalışanlarını ayrıştırarak, devletin kendisine emanet ettiği makama ihanet eden il/ilçe müdürleri hakkında Türk Eğitim-Sen tarafından idari ve hukuki takibin yapıldığı da belirtildi.

Öğretmenler atamalarına da açıklamalarda bulunan Akkaş ve Yiğit, Türk Eğitim-Sen olarak atama sayısının artırılması ve genç meslektaşlarımızın göreve başlatılması için yoğun bir mücadelenin sürdürüldüğü vurgusu yapıldı. Atama sayılarının yıllardan beri ihtiyacı ve beklentileri karşılamadığı, 20 bin, 30 bin atama ile bir arpa boyu yol gidilmediği, norm kadro açığının ücretli öğretmenler eliyle kapatılmaya çalışıldığı ülkemizde; şu anki talebimizin, 20 bin atamaya ek olarak 60 bin atama daha yapılması olduğu ifade edildi.

Öğretmenlerin aşılanması konusunda önemli açıklamalar Akkaş ve Yiğit, Yüz yüze eğitime devam ederken, Sağlık Bakanlığı’nın eğitim çalışanlarının aşılanması konusunda ivedilikle tedbir geliştirmesi gerektiği kaydedildi.

Yetki dönemi ve toplu sözleşme dönemine girildiğini belirten Akkaş ve Yiğit, kamu görevlilerinin yaşamış olduğu sorunlara çözüm üretme noktasında gayret ve çaba gösterildiği belirtildi.  Çok büyük ekonomik çalkantıların yaşanacağı bu dönemde, Türkiye Kamu-Sen ve sendikalarımızın toplu sözleşme masasında söz ve imza sahibi olması adına her zamankinden fazla gayret gösterecekleri bildirildi.

 
MEB ÖĞRETMEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AŞI COVİD AŞILAMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN 23 NİSAN PAYLAŞIMI
BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN 23 NİSAN PAYLAŞIMI
MEB ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LİSE ÖĞRENCİLERİNE DERS ÖZETLERİ HAZIRLADI
MEB ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LİSE ÖĞRENCİLERİNE DERS ÖZETLERİ HAZIRLADI