ANAFARTALAR KAHRAMANI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü, ONBİNLERCE ŞEHİDİMİZİ VE GAZİMİZİ SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ.

ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi olarak Çanakkale Zaferimizi Gaziosmanpaşa Meydanında düzenlediği fotoğraf sergisiyle kutladı. Sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açıma anı defterine düşüncesini yazan vatandaşlara Çağdaş Yaşam 18 Mart anı magneti armağan edildi. ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi Başkanı Özge Çamcı 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

ANAFARTALAR KAHRAMANI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü, ONBİNLERCE ŞEHİDİMİZİ VE GAZİMİZİ SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ.
ANAFARTALAR KAHRAMANI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü, ONBİNLERCE ŞEHİDİMİZİ VE GAZİMİZİ SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ. Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi olarak Çanakkale Zaferimizi Gaziosmanpaşa Meydanında düzenlediği fotoğraf sergisiyle kutladı. Sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açıma  anı defterine düşüncesini yazan vatandaşlara Çağdaş Yaşam 18 Mart anı magneti  armağan edildi.  ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi Başkanı Özge Çamcı 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"ANAFARTALAR KAHRAMANI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü, 

ONBİNLERCE ŞEHİDİMİZİ VE GAZİMİZİ SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ. 

  

18 Mart Çanakkale Zaferimizin 106.yılını ulusça yürekten kutluyor, Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve işgal kuvvetlerine ölümüne direnen on binlerce şehidimizi, gazimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. 

Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bu büyük ve benzersiz savaş, aynı zamanda insanlık dünyasının kardeşliğinin de simgesidir. Tarihin sayfalarını dolduran bu kardeşlik örnekleri, bugün de gözleri yaşartacak kadar etkilidir. 

  

“Şu veya bu sebepler için ulusu harbe sürüklemek taraftarı değilim. Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Ulusumuzu harbe götürünce vicdanımda azap duymamalıyım. 'Öldüreceğiz.’ diyenlere karşı ‘ölmeyeceğiz’ diye harbe girebiliriz. Fakat ulusun hayatı tehlikeye girmeyince harp bir cinayettir.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ten bugün de içerde, dışarda bütün devlet adamlarının öğreneceği çok şey vardır. Tarihin kendilerini saygıyla anmasını isteyen karar vericiler, savaş çığırtkanlığından vazgeçmelidir. 

Yurttaşlar olarak bizler de kendimizden farklı düşünenlere, farklı inançta olanlara, kısaca farklı olanlara saygı göstermeyi artık öğrenmeli; kimseyi ötekileştirmemeli, farklı olanları kendimize benzetmek için şiddete yönelmemeliyiz. İçerde de dışarıda da barışı, kardeşliği kararlılıkla savunmalıyız. 

Çağdaş, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözünü oluşturan bu savaşı, orada yitirdiğimiz gencecik canları unutmadan Cumhuriyet’in temel ilkelerinden asla ödün vermeden ilerlemeli ve ‘çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkma’ hedefinden geri adım atmamalıyız. Ancak o zaman bize özgür bir vatan bırakmak için ölenlere olan borcumuzu ödemiş oluruz."

ÇYDD ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ GAZİOSMANPAŞA İSTANBUL ÇYDD GAZİOSMANPAŞA ÖZGE ÇAMCI 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ RESİM SERGİSİ 18 MART
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu