MEB BU SINAVLARI İPTAL ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığından yayımlanan yazıda o sınavlar iptal edildi.

MEB BU SINAVLARI İPTAL ETTİ
MEB BU SINAVLARI İPTAL ETTİ Admin

2020-2021 eğitim öğretim yılı "Destekleme ve Yetiştirme Kursları II. Dönem İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı" Covid-19 Salgını sebebiyle iptal edildi.

MEB' den gelen yeni yazıya göre Destekleme ve Yetiştirme Kursları II. Dönem İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı Covid-19 Salgını sebebiyle iptal edildi.

İşte o yazı;

"Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Konu : Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı

Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik destekleme ve yetiştirme kursları gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede destekleme ve yetiştirme kurslarının usul ve esasları ilgi (a) Yönerge ile belirlenmiştir.

İlgi (a) Yönergenin 17 nci maddesinin ikinci fıkrasında "Ayrıca her dönem sonunda kurs açılan tüm derslerden Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce izleme ve değerlendirme ortak sınavı yapılır." hükmü yer almaktadır. Bu doğrultuda Genel Müdürlüğümüzce 2020-2021 eğitim öğretim yılının I. ve II. dönem sonunda Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları yapılması planlanmıştır.

Genel Müdürlüğümüzce gerçekleştirilmesi planlanan 2020-2021 eğitim öğretim yılı "Destekleme ve Yetiştirme Kursları II. Dönem İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı" Covid-19 Salgını sebebiyle ilgi (b) Makam Oluru ile iptal edilmiştir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz /rica ederim.

Dr. Sadri ŞENSOY
Genel Müdür"

MEB SINAV DESTEKLEME YETİŞTİRME KURS SINAV İPTAL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ