EĞİTİM İŞ ŞUBE BAŞKANINA AÇILAN DAVADAN BERAAT ETTİ

Eğitim İş Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada;Şube Başkanımıza Haksız Suçlamadan Beraat Etti" denildi.

EĞİTİM İŞ ŞUBE BAŞKANINA  AÇILAN DAVADAN  BERAAT ETTİ
EĞİTİM İŞ ŞUBE BAŞKANINA  AÇILAN DAVADAN  BERAAT ETTİ Admin

Eğitim İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada;Bakanlık emrine rağmen 23 Nisan’da Atatürk ve Türk Bayrağı asmayan okulları tespit edip, sosyal medyada yaptığı paylaşım üzerine Tekirdağ Şube Başkanımız Barış Özer hakkında okul müdürleri şikayetçi olmuştu.

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer'e destek olmak için mahkemeye,Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım,Genel Basın Yayın Sekreteri Şükrü Balun,Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Myk üyesi  Mehmet Yeşildağ,Levent Akça ve Hasan Kütük,İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Alkoç Turan Başgönül ve İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Hakan Uzun katıldılar.

Bayrak asmadıkları için haklarında hiçbir işlem yapılmayan müdürlerin, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayeti üzerine ise Barış Özer hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa teşvik”,  “ilgili müdürleri Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığıyla suçlama” isnatlarıyla dava açılmıştı. Söz konusu davanın ikinci duruşmasında beraat kararı çıkmıştır.

Eğitim-İş olarak Bayrağımıza, Büyük Önderimiz Atatürk’e ve devrimlerine sahip çıkmaya, yapılan yanlışlıkların takipçisi olup deşifre etmeye ve her koşulda mücadele etmeye devam edeceğiz.

EĞİTİM İŞ SENDİKA TEKİRDAĞ ŞUBE ŞUBE BAŞKANI BARIŞ ÖZER 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI BAYRAK ATATÜRK MAHKEME BERAAT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN 23 NİSAN PAYLAŞIMI
BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN 23 NİSAN PAYLAŞIMI
MEB ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LİSE ÖĞRENCİLERİNE DERS ÖZETLERİ HAZIRLADI
MEB ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LİSE ÖĞRENCİLERİNE DERS ÖZETLERİ HAZIRLADI