>

İZMİR’DE OKUL İDARESİCİ VE ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI

İzmir'in Bayraklı ilçesinde bir öğrenciyi başörtülü olduğu gerekçesiyle okula almadığı iddia edilen ilkokul yöneticisi ve öğretmenin açığa alındığı bildirildi.

İZMİR’DE OKUL İDARESİCİ VE ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI
İZMİR’DE OKUL İDARESİCİ VE ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI Admin

İzmir'de Bayraklı Cemil Atlas İlkokulu 4. sınıfta okuyan bir öğrenci başörtüsü taktığı için iddiaya göre öğretmeni ve müdür yardımcısı tarafından arkadaşlarına kötü örnek olduğu gerekçesiyle okula alınmadı. Öğrencinin annesi yaşanan gelişmeleri sosyal medya hesabından anlattı. Milli Eğitim Bakanlığı, iddialar üzerine okul müdürü ile öğretmenin açığa alındığını açıkladı. Bakanlığın açıklamasında şöyle dendi: 

"İzmir Bayraklı’daki bir ilkokulumuzda, bir velimizin açıklamalarıyla kamuoyu gündemine yansıyan iddialar üzerine Bakanlığımız tarafından söz konusu duruma ilişkin inceleme/soruşturma başlatılmış olup iddiaya konu olan okul yöneticisi ve öğretmen açığa alınmıştır.

Öğrencimizin eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılması durumuna sebebiyet veren ve pedagojik açıdan asla kabul edilemeyecek yaklaşımlar içeren iddialara yönelik başlatılan inceleme/soruşturma süreçleri hassasiyetle sürdürülmektedir. (HABER MERKEZİ)

MEB İZMİR BAYRAKLI ÖĞRETMEN MÜDÜR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turgay Yıldız yaşamını yitirdi
Turgay Yıldız yaşamını yitirdi
DEMOKRASİMİZ, MİLLİ BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN
DEMOKRASİMİZ, MİLLİ BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN