Eğitimci Sedat Tuygun İklsan için adaylığını açıkladı

Eğitim İş Yozgat İl Temsilcisi Eğitimci Sedat Tuygun İlksan Yozgat Merkez İlçe temsilciliği için aday olduğunu açıkladı. Tuygun neden aday olduğunu madde madde açıklayarak bilgi verdi.

Eğitimci Sedat Tuygun İklsan için adaylığını açıkladı
Eğitimci Sedat Tuygun İklsan için adaylığını açıkladı Admin

Eğitim İş Yozgat İl Temsilcisi Eğitimci Sedat Tuygun İlksan Yozgat Merkez İlçe temsilciliği için aday olduğunu açıkladı. Tuygun neden aday olduğunu madde madde açıklayarak bilgi verdi.

 

Tuygun yaptığı açıklamada; “Yozgat’ta doğup, bugüne kadar Yozgat eğitimine ve sporuna hizmet eden bir kişi olarak, bugün İlksan Yozgat merkez ilçe temsilciliği adaylığımı açıkladım. Yozgat İlksan üyelerinin seçim sandığında doğru, gerçekçi, bir değerlendirme yapacağı inancıyla adayım. Yozgat her zaman, her yerde en etkin bir şekilde temsil edilmeye layık bir şehirdir. Yozgat İlksan üyelerini üst kurullarda etkin bir şekilde temsil etmeye aday oldum. Ben şehrime her zaman güvendim. Şehrimin İlksan üyelerinin doğru bir tercih yapacaklarına inancım sonsuzdur. Diğer adaylara da başarılar diliyorum” dedi.

 

NEDEN İLKSAN TEMSİLCİLİĞİNE ADAY OLDUM?

 

“İlksan Üyelerinindir, Geleceğine Sahip Çıkıyoruz, Dünden Bugüne İlksan”

 

•             1943 yılında Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel ve İlköğretim Genel Müdürü İsmail Hakkı Tonguç ‘un öncülüğünde, ilkokul öğretmenlerinin maaş ve sosyal haklarını güvenceye almak için kurulan “İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı” İLKSAN yıllarca öğretmenlerin seçtiği temsilciler tarafından oluşturulan yönetim kurallarınca idare edildi.

 

•             Kuruluşunu düzenleyen 4357 sayılı kanunda “Öğretmenlerden hastalananlara, evlenenlere, çocuk doğuranlara, çocuklarını okutacaklara, ölenlerin ailelerine yardım etmek, öğretmenlerin geçinme yükünü hafifletmek, sağlık ve sosyal yardımla ilgili konularda birbirlerine yardım edici duruma getirmek” amacıyla kurulduğu belirtilen İlksan’ın işleyişi 1985 yılından sonra değiştirilmiştir.

 

•             7 kişilik İlksan Yönetim Kurulu ‘nun tamamı üyeler tarafından demokratik yöntemlerle seçilirken 1985 yılında yapılan değişiklik sonucu, İlksan Yönetim Kurulunun 3‘ü aday olan İlksan üyeleri, 4’ü ise Milli Eğitim Bakanlığının önerdiği kişiler arasından seçilmeye başlanmıştır.

 

•             Yine 1985 yılında yapılan değişiklik ile İlksan‘ın yönetimi, işleyiş tarzı ve esaslarını belirleyen ana statüsünün hazırlanması yetkisi Milli Eğitim Bakanlığına verilmiştir.

 

•             İlksan mevzuatındaki antidemokratik hükümlerin değiştirilerek, söz ve karar sahibinin İlksan üyelerinden olmasını,

 

•             İlksan ana statüsünü hazırlama ve değiştirme yetkisinin İlksan Temsilciler Kuruluna, üyelerine verilmelidir.

 

•             İlksan da Şaibe ve Yolsuzluğa izin vermeyeceğiz.

 

•             İlksan’ın işleyişindeki tüm antidemokratik uygulamaların sonlandırılarak; katılımcı, şeffaf bir yönetim modeline geçilmelidir”

 

İLKSAN ‘IN GELECEĞİNİ ÜYELERİ KARA VERMELİDİR!

 

•             Yönetim kurulunun 4 üyesinin Milli Eğitim Bakanlığının önerisi ile seçilmesi uygulamasının kaldırılmasını, 7 yöneticiyi de İlksan üyeleri seçmelidir.

 

•             İlksan’ ın geleceği İlksan üyelerinin özgür iradesiyle belirlenmelidir.

 

•             Zorunlu üyelilik kaldırılmalı, İsteğe bağlı olmalıdır.

 

İLKSAN’ IN GELECEĞİNİ SAHİP ÇIKACAĞIZ!

 

•             1943 yılından bugüne üyelerinin ödentileriyle ayakta tuttuğumuz, üyelerine yönelik birçok sosyal yardım yapan İlksan‘da söz sahibi olmak,

 

•             Önceki yıllarda yaşanan ve İlksan adı üzerindeki olumsuz kamuoyu algısına neden olan şaibe ve yolsuzluklara izin vermemek,

 

•             Yönetim ve karar mekanizmalarında yer almak,

 

•             İlksan‘ın geleceğini sahip çıkmak için,

 

•             3 Nisan 2021Cumartesi günü başlayacak İlksan Temsilciler Kurulu'na adayım" ifadelerine yer verdi.

EĞİTİM İŞ YOZGAT EĞİTİM İŞ YOZGAT İL TEMSİLCİSİ SEDAT UYGUN İLKSAN ADAY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ