YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARI BUGÜN AÇIKLANACAK

Bugün ilkokul, 8 ve 12’nci sınıflar için yüz yüze eğitim başlayacaktı. Ancak önce valililikler ardından da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARI BUGÜN AÇIKLANACAK
YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARI BUGÜN AÇIKLANACAK Admin

Bugün ilkokul, 8 ve 12’nci sınıflar için yüz yüze eğitim başlayacaktı. Ancak önce valililikler ardından da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze eğitimin 2 Mart’a ertelendiğini duyurdu. Açıklamalarda bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak kabine toplantısının ardından kararın netleşeceği belirtildi. Bu açıklamalara göre de illerde risk durumuna göre yüz yüze eğitime hangi illerde geçileceği açıklanacak.

İLLER 4 RİSK GRUBUNA AYRILACAK
Sağlık Bakanlığı’nın her hafta açıkladığı haritaya göre iller koronavirüs vakalarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek olmak üzere 4 farklı risk grubuna göre sınıflandırılıyor. Bu sınıflandırma ise hangi illerde eğitim dahil olmak üzere normalleşmeye geçileceğini belirliyor. “Yerinde karar” uygulamasına göre de illerin valilikleri bu kriterleri dikkate alarak yüz yüze eğitime devam ya da ara verme kararı verecek.

VALİLER KARAR VERECEK
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bundan sonra yerinde karar dönemine geçileceğini ve okulların yüz yüze eğitim, kapanma, yüz yüzü sınavların yapılması gibi kararları valiliklerin alacağını söylemişti.

İLK KARARI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK
Bugün ise illerin risk haritalarına göre hangi illerde yüz yüze eğitime geçileceği kararı bakanlar kurulu toplantısında alınacak ve ilk açıklamayı da Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak.

YÜZ YÜZE SINAVLAR 8 MART’TA BAŞLAYACAK
Bu arada liselerin birinci dönem yapılamayan yüz yüze sınavları da 8 Mart’tan itibaren gerçekleştirilmeye başlanacak.  Bu sınavlar 1 Mart’tan itibaren yapılmaya başlanacaktı. Ancak 1 Mart’ta yüz yüze eğitime geçilmediği için de sınavlarla ilgili karar 1 hafta ertelenmiş oldu. Bu erteleme ise veliler ve öğrenciler tarafından eleştiri ile karşılanınca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gecikme için özür dilemişti.

YÜZ YÜZE EĞİTİM CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KABİNE TOPLANTI BAKANLAR KURULU MEB SAĞLIK BAKANI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
SALGIN GÜNLERİNDE KÖY ENSTİTÜSÜ MODELİ UMUT OLDU
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ
KÖY ENSTİTÜLERİ’NİN 81. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ