>

Stajda Hibrit Dönemi

Üniversite öğrencileri için staj başvuruları başladı. Pandemi nedeniyle bazı şirketler hem ev hem de ofiste çalışmayı kapsayan hibrit döneme geçti. Önceki yıllara göre seçenekler azaldığı için öğrencilerin yabancı dil, not ortalaması gibi konularda başarı Kaynak: Stajda hibrit dönem başlıyor

Stajda Hibrit Dönemi
Stajda Hibrit Dönemi Admin

Milliyet'ten Ozan Ömer Kadüker'in haberine göre: İş bulma sürecinde gençlerin önündeki en büyük engel, deneyim. Bu noktada deneyim elde edebilmenin kolay yolu ise staj yapmak. Henüz üniversite öğrencisiyken yapılan stajlarla gençler, hem mesleği erken yaşta öğreniyor hem de staj yaptıkları yerde işe girme imkanı yakalayabiliyor. Ancak staja kabul edilmek en az işe girmek kadar zor. Yabancı dil, not ortalamasının yanı sıra bilgisayar bilgisi, referans, sosyal beceri, yaratıcılık gibi farklı şartlar da isteniyor. Bu yıl pandemi nedeniyle birçok şirket, staj alımlarını durdurdu ya da kontenjanlarını azalttı. Bu nedenle gençlerin seçilmek için alanlarında başarılı olmaları daha da önemli hale geldi. Öte yandan birçok şirket, pandemi nedeniyle çalışma düzenlerini değiştirdi. Bazıları ofisten, bazıları evden çalışmaya, bazıları da ikisini birden kapsayan hibrit sisteme geçti. Online çalışma düzeni nedeniyle öğrenciler, yurt dışı şirketlerinde de staj yapma imkanı bulabiliyorlar. Staj başvuruları devam eden şirketler şöyle:

Yabancı dil isteniyor

- Türk Telekom: Genç Yetenek Programı START ile telekomünikasyon dünyasına girmek isteyen gençler bekleniyor. Yeni mezun olanlar START Yeni İşim'le firmaya tam zamanlı olarak katılabilir ve 18 ay sürecek programın bir parçası olabilir; 3. veveya 4. sınıf öğrencileri ise START Stajım'la 6 haftalık programda kendini gösterebilir ve uzun dönemli staj fırsatı yakalayabilir. Kurumda İİBF, mühendislik, psikoloji ve PDR gibi farklı bölüm öğrencileri için çeşitli pozisyonlar bulunuyor.

- Yapı Kredi: Credits Trainee programında profesyonel yaşama ve kişisel gelişime yönelik 3 ay sürecek bir eğitim, önemli pozisyonlara sahip kişilerle tanışma imkanı veriliyor. Mühendislik, işletme, ekonomi, istatistik, ekonometri, iktisat vb. bölümlerinden yeni mezun veya en fazla 1 yıl deneyimli öğrenciler bekleniyor. Programda ileri düzeyde İngilizce şartı bulunuyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİM ORANLARI KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN %15’TE SABİTLENMELİDİR
ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİM ORANLARI KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN %15’TE SABİTLENMELİDİR
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı