>

Aşıda Öğretmene Nihayet Sıra Geldi!

Sağlık Bakanı Koca, yüz yüze eğitime başlayacak öğretmenlere aşı önceliği sağlanacağını açıkladı. Peki ne zaman? Aşı takvimi, bugün ya da yarın ya da hafta başı belli olacakmış. Darısı diğer öğretmenlerimize ve diğer çalışanlara!..

Aşıda Öğretmene Nihayet Sıra Geldi!
Aşıda Öğretmene Nihayet Sıra Geldi! Admin

Eğitim yazarı Abbas Güçlü'nün kaleme aldığı yazısında, Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Özellikle yüz yüze eğitimin, uygulamalı eğitimler dışında, bu dönemde başlatılmasının risk teşkil ettiğini söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Bu konuyla ilgili Bilim Kurulumuz görüşüyor. Bu hafta bu konuyla ilgili bir cevap vermiş olacağız. Salgının geldiği seyir vakalarının artış içinde olduğu şeklinde. Yüz yüze eğitimin uygulamalı eğitimler dışında risk teşkil ettiğini şimdiden söyleyebilirim. Şubat sonuna doğru öğretmenlerimiz için de, özellikle eğitim başlanacak olan sınıflar için söylüyorum, aşılama takvimi başlamış olacak..."

Karışık bir açıklama, çok net değil. Hem risk var deniliyor hem açılacak sınıflardan söz ediliyor. Sanıyorum, bir sonraki açıklama çok da net olacaktır. Olmalı da!

Bilindiği gibi aşılar iki doz halinde ve 28 gün arayla vuruluyor.

Okulların açılması, birinci doz aşıdan sonra mı yoksa ikinci doz aşı da beklenecek mi?

Eğer ilk doz, şubat sonuna doğru vurulacaksa, ikinci doz mart sonunu bulabilir! Bu da yeni bir öteleme anlamına gelebilir mi?

Sistemin içinde olanlar ve sağlıkçılar, konulara çok daha vakıflar, bu yüzden genel açıklamalarla yetinebiliyorlar ama konuların çok daha net anlaşılabilmesi için her türlü ayrıntı, herkesin anlayacağı bir şekilde tek tek anlatılırsa, sanki çok daha iyi olur.

Bu arada en çok merak edilen konulardan birisi de "Temiz Okulum" sertifikası olan öğretim kurumlarının, yüz yüze eğitim başladıktan sonraki durumları. Ara denetimler yapılacak mı ve sürdürülebilirlik nasıl sağlanacak? Umarız bu konuda da doyurucu bir bilgilendirme yapılır...

Ve halen açık olan kurs ve diğer öğretim kurumları ne olacak?..

Eğitimajansı

öğretmen aşı takvim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİM ORANLARI KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN %15’TE SABİTLENMELİDİR
ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİM ORANLARI KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN %15’TE SABİTLENMELİDİR
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı