>

Yüz Yüze Eğitim Ertelenecek Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine bugün toplanıyor. Yüz yüze eğitim ertelenecek mi?

Yüz Yüze Eğitim Ertelenecek Mi?
Yüz Yüze Eğitim Ertelenecek Mi? Admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği toplantıda en önemli başlık koronavirüsle mücadele olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, salgının son durumu, aşılama çalışmaları ve 17 ilde görünen 'mutasyonlu virüs' ile ilgili bir sunum yapması bekleniyor.

Yüz yüze eğitim ertelenecek mi?

Ayrıca toplantıda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yüz yüze eğitim hazırlıklarıyla ilgili olarak bilgilendirme yapması ve bu toplantı da salgına ilişkin tabloya göre ikinci dönemde eğitime ilişkin bir yol haritasının çıkması bekleniyor.

Diğer yandan geçtiğimi günlerde yapılan bilim kurulu toplantısında okulların 15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitime geçmelerinin erken olduğu, okulların açılmasının Mart ayında öğretmenlerin aşılanmasından sonra yüz yüze eğitime geçmesinin uygun olacağı belirtilmişti.

Öğretmenler Aşılandıktan Sonra Mı Okullar Açılacak?

Eğitim sendikaları öğretmenlerin aşılanmasının ardından okulların açılmasının daha doğru olduğunu söylüyorlar.Eğer aşı takviminde öğretmenlerin aşılanması öne çekilirse en erken Bilim Kurulunun da işaret ettiği 15 Mart tarihi okulların açılması için uygun görünüyor.

 
öğretmen meb aşı öğretmne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE  ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK  DİLEK LİVANELİ’NİN  BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI  EPSİLON’DAN ÇIKTI!
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK DİLEK LİVANELİ’NİN BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI EPSİLON’DAN ÇIKTI!