>

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ ARASINDA SU TASARRUFU KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLENECEK

İl millî eğitim müdürlükleri arasında düzenlenecek "su tasarrufu" konulu kısa film yarışmasına öğrenci, öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi, yardımcı personel ve akademisyenler gibi eğitimin her alanından yarışmacılar katılabilecek. Başvurular, 5 Mart'a kadar yapılabilecek. Yarışmanın sonuçları, 22 Mart Dünya Su Günü'nde açıklanacak.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ ARASINDA SU TASARRUFU KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLENECEK
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ ARASINDA SU TASARRUFU KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLENECEK Admin
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il millî eğitim müdürlükleri arasında "su tasarrufu" konulu kısa film yarışmasının düzenleneceğini duyurdu. 
 
Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce öğrencilerin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmeleri ve toplumda da konuyla ilgili bir farkındalık oluşturulması amacıyla il millî eğitim müdürlükleri arası "DoğruSu Tasarruf" isimli kısa film yarışması yapılacak.
Her il millî eğitim müdürlüğünün kendi takımını oluşturması gereken yarışmaya 5 Mart'a kadar başvurulabilecek. Sonuçlar, 22 Mart Dünya Su Günü'nde açıklanacak.
 
Yükseköğretim kurumlarıyla iş birliği yapmanın serbest olduğu yarışma için kurulacak takımlarda; öğrenci, öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi, yardımcı personel ve akademisyen gibi eğitimin her alanından kişiler yer alabilecek.
Yarışmanın seçici kurulunda ise Yönetmen Derviş Zaim, Film Yapımcısı ve TÜRSAK Vakfı Başkanı Elif Dağdeviren, TRT Çocuk Kanal Koordinatörü Bora Durmuşoğlu, Oyuncu Demir Karahan ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgü Yolcu bulunuyor.
 
Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye, "http://ogm.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşılabiliyor.
MEB MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDRÜLÜKLERİ SU TASARRUFU KISA FİLM YARIŞMA ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Bayramımız mübarek olsun
Ramazan Bayramımız mübarek olsun
GENEL BAŞKAN: `TÜM İSLAM ALEMİ’NİN RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN.`
GENEL BAŞKAN: `TÜM İSLAM ALEMİ’NİN RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN.`