>

MEB'İN İLK AÇIK ERİŞİMLİ ATÖLYESİ ANKARA'DA KURULDU

Sadece öğrencilerin değil tüm vatandaşların kullanabileceği Millî Eğitim Bakanlığının ilk açık erişimli atölyesi, Ankara'da kuruldu. Atölye, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında Keçiören Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açıldı.

MEB'İN İLK AÇIK ERİŞİMLİ ATÖLYESİ ANKARA'DA KURULDU
MEB'İN İLK AÇIK ERİŞİMLİ ATÖLYESİ ANKARA'DA KURULDU Admin

Açık erişimli atölyeler olarak tasarlanan Fab-Lablar, tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor. Türkiye'de atölyelerden toplam 11 tane bulunuyor. Bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı da bir açık erişimli atölye kurarak tüm toplumun hizmetine açtı.

 

Atölyedeki makine ve ekipmanlar, eğitimde öğrenciler tarafından kullanılabilmesinin yanında imkânsızlıklar sebebiyle hayalini gerçekleştiremeyen tüm gençlere ve kamuya açık olacak şekilde hizmet vermeye başladı.

 

Keçiören Kanuni Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki açık erişimli atölyede, Arduino temelli programlama, metin tabanlı robotik kodlama, NodeMCU ile IoT, python programlama, 3D yazıcı ile tasarım, temel seviye Stem, Autodesk fusion 360 ve temel elektronik gibi çok sayıda eğitim hizmeti verilecek.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, atölyeyi ziyaret ederek okul yöneticilerinden bilgi aldı. Ziyarette Özer'e, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Müdür Yardımcısı Bedri Ekşi, okul yöneticileri ve öğretmenler de eşlik etti.

MEB AÇIK ERİŞİMLİ ATÖLYE MESLEK LİSESİ VELİ ATÖLYE 3D YAZICI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE  ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK  DİLEK LİVANELİ’NİN  BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI  EPSİLON’DAN ÇIKTI!
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK DİLEK LİVANELİ’NİN BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI EPSİLON’DAN ÇIKTI!