>

EĞİTİM-ÖĞRETİM OLASILIKLARA GÖRE DEĞİL; EĞİTİM SÜRECİNİN TEMEL İLKELERİNE GÖRE PLANLAMA İLE YAPILIR. HATIRLATIYORUZ

Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şubesi Başkanı Alkoç Turan Başgönül 2021 Yılı İkinci Dönemde Okulların Açılması hakkında düzenlediği basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı

EĞİTİM-ÖĞRETİM OLASILIKLARA GÖRE DEĞİL; EĞİTİM SÜRECİNİN TEMEL İLKELERİNE GÖRE PLANLAMA İLE YAPILIR. HATIRLATIYORUZ
EĞİTİM-ÖĞRETİM OLASILIKLARA GÖRE DEĞİL; EĞİTİM SÜRECİNİN TEMEL İLKELERİNE GÖRE PLANLAMA İLE YAPILIR. HATIRLATIYORUZ Admin

Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şubesi Başkanı Alkoç Turan Başgönül 2021 Yılı İkinci Dönemde Okulların Açılması hakkında düzenlediği basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, okulların 2021 yılı ikinci dönemde açılması konusunda bir açıklamada bulunmuştur. Fakat açıklamada hiçbir açıklama yapılmamıştır. Sayın Bakan dönemin ortasında hâlâ olasılıklardan bahsetmektedir.
Çalışma takvimine göre okulların açılmasına bir aydan az bir zaman vardır. Okulların açılması konusunda “Bakacağız” türünde bir açıklamayı kabul etmiyoruz.
2020 yılı birinci döneminde ‘’Okulum Temiz’’ belgesi ile özel okullar bir gövde gösterisine girişti. Ardından ‘’Okulum Temiz’’ projesi devlet okullarına uyarlanmaya başladı. Devlet okulları özel okullarla aynı kulvarda yarıştırıldı. Okulların Okul Aile Birliği hesaplarında ekonomik gücü ortada. HATTA DEZAVANTAJLI SEMTLERDEKİ OKULLAR KAT KAT ZORLANDI. 
2020 yılı birinci dönemde, sadece resmi yazı direktifleri ile idarelerin de çözemediği ama sorunu ortadan kaldırmaya çalıştığı özverili bir süreç başladı. Tamamen idareci ve öğretmenlerin özverileri ile eğitim öğretim kademeli olarak başlandı. Bu süreçte okul idareleri ve öğretmenler yalnız bırakıldı. Salgın önlemi, oldukça maliyetli bir süreçtir. Fakat böyle bir uygulamayı devlet okullarının kapasitesi bir daha kaldıramayacak durumdadır.
ÖNERİLERİMİZ:
-İdare, öğretmen, öğrenci veli ve diğer tüm eğitim alanı çalışanlarının kafalarında soru oluşturmayacak ve hayatlarını tehlikeye atmayacak HAZİRAN SONUNU kapsayan net ve gerçekçi bir plan yapılmalıdır.
-Kademeli olarak okulların açılması ve salgının yükselişi konusunda-2020 yılı birinci dönemde yaşandığı üzere- anlamlı bir denk geliş vardır. Kararlar buna göre alınmalıdır.
-Öğretmen ve öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki olanaklara ulaşma ve Anayasa ve ilgili yasalarda açıkça belirtilen ve sosyal devletin gereği olan özellikle “EĞİTİMDE FIRSAT EĞİŞTLİĞİ” konusu derhal uygulanmalıdır.
-Devlet okullarının, salgın döneminde eğitim-öğretimi yüz yüze ya da yakından sürdürmek için bir maliyet açığı vardır. Hemen şimdi devlet okullarının maddi giderleri karşılanmalıdır.
-Elde uygulanacak bir plan yoksa öğrencilerin dönemleri dondurulmalı yaygın aşılama sonrası toplumsal bağışıklığın ardından eğitim-öğretim süreci devam etmelidir.
EĞİTİM-ÖĞRETİM BİR SÜREÇTİR. Bir amaç, öğretme ve öğrenme etkinlikleri ve değerlendirmeden oluşur. Milli Eğitim Bakanlığını uyarıyoruz! Amacınız yoksa diğer basamaklara geçemezsiniz. Milli Eğitim-öğretimin temel ilkelerine uygun bir “2021 yılı Eğitim-Öğretim Süreç Planlaması” talep ediyoruz. Eğitim iş olarak bu planlamada taşın altına elimizi koymaya hazırız.
EĞİTİM-ÖĞRETİM OLASILIKLARA GÖRE DEĞİL; EĞİTİM SÜRECİNİN TEMEL İLKELERİNE GÖRE PLANLAMA İLE YAPILIR. HATIRLATIYORUZ!
Eğitim iş 04 Nolu Şube Yönetim Kurulu Adına 
Alkoç Turan Başgönül

Kamuoyuna Saygı İle Duyururuz.

EĞİTİM İŞ İSTANBUL 4 NOLU ŞUBE ALKOÇ TURAN BAŞGÖNÜL EĞİTİM ÖĞRETİM OKUL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Bayramımız mübarek olsun
Ramazan Bayramımız mübarek olsun
GENEL BAŞKAN: `TÜM İSLAM ALEMİ’NİN RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN.`
GENEL BAŞKAN: `TÜM İSLAM ALEMİ’NİN RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN.`