>

MEMURUN EK ZAM TALEBİ HAKLI VE MAKULDÜR

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda

MEMURUN EK ZAM TALEBİ HAKLI VE MAKULDÜR
MEMURUN EK ZAM TALEBİ HAKLI VE MAKULDÜR Admin

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, memurun ek zam talebi konusunda haklı olduğunu ve yerine getirilmesi gerektiğini açıkladı.

Geylan yaptığı açıklama şu şekilde;

"Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, salgın döneminde değişik kesimlere yönelik alınan ekonomik tedbir ve destek kararlarından bir tanesini daha dün açıkladı.

Buna göre Halkbank tarafından esnaflara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli kredilerin 30 Hazirana kadar 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecek.

2021 Bütçesi TBMM’ye geldiği andan itibaren Hükümete çağrıda bulunuyoruz: Her ne kadar 2021 yılı ücret artışları 5. Dönem Toplu Sözleşmesi ile belirlenmiş olsa da salgın döneminin ortaya çıkardığı sıra dışı ekonomik durumdan kamu çalışanları da çok olumsuz etkilenmiştir. Dolayısıyla devletimiz, diğer kesimlere yaptığı gibi, son bir yılda alım güçleri ciddi oranda erimiş olan memur ve emeklilerimize de ekonomik tedbirler geliştirmeli ve ek zam yapmalıdır.

Hükümet, bu haklı ve makul talebi karşılıksız bırakmamalı ve bir an önce kamu çalışanlarını rahatlatacak kararları alarak hayata geçirilmelidir."

TÜRK EĞİTİM SEN TALİP GEYLAN MEMUR EK ZAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİM ORANLARI KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN %15’TE SABİTLENMELİDİR
ÖĞRETİCİ: VERGİ DİLİM ORANLARI KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN %15’TE SABİTLENMELİDİR
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı