>

TÜM TÜRKİYE’DE YÜZ YÜZE KARNE DAĞITIMI YAPILMADI AMA O İLDE SİYASİ PARTİ İL BAŞKANI YAPTI

Koronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitime karar verdi.22 Ocak'ta tüm ülkedeki öğrenciler karnelerini e karne olarak e-okul sistmi üzerinden aldı.Ama sadece Tekirdağ'da böyle olmadı.

TÜM TÜRKİYE’DE  YÜZ YÜZE KARNE DAĞITIMI  YAPILMADI AMA O İLDE SİYASİ PARTİ  İL BAŞKANI YAPTI
TÜM TÜRKİYE’DE  YÜZ YÜZE KARNE DAĞITIMI  YAPILMADI AMA O İLDE SİYASİ PARTİ  İL BAŞKANI YAPTI Admin

Koronavirüs salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitime karar verdi.22 Ocak'ta tüm ülkedeki öğrenciler karnelerini e karne olarak e-okul sistmi üzerinden aldı.Ama sadece Tekirdağ'da böyle olmadı.Birleşik Kamu İş Tekirdağ İl Başkanı Hüseyin EREN sosyal medyadan yaptığı paylaşımda,Tekirdağ'da bi okul müdürünün öğrencilerin gizli kalması gereken kişisel belge ve bilgilerini bir siyasi partinin il başkanı verdiği ve bu siyasi parti il başkanının öğrencilere karnelerini evlerine götürerek verdiği ve bu anları da videoya çekerek paylaştığını belirtti.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu İl Başkanı Hüseyin EREN'in o paylaşımı ve soruları;

*Eğitim Haberci sitesi olarak öğrencilerimizin fotoğraf ve videosunu kişisel verilerin gizliliği ilkesi gereğince yayımlamıyoruz.

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer, “Öğrenci bilgilerinin bir siyasi partiye sızdırılması suçtur. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” diyerek, şunları söyledi:

ÖĞRENCİLERİN EV ADRESLERİNİ KİM VERDİ?

Öğrenci bilgilerini, karnelerini Süleymanpaşa İHL Müdürü Abdullah Şenol'un AKP İl Başkanı Mestan Özcan'a sızdırdığını öğrendik. Bir siyasi parti il başkanına öğrencilere ait adres, telefon hatta karne notu gibi kişisel verilerin verilmesi ve alınması suçtur. AKP İl Başkanı Özcan, öğrenci karnesi/takdir teşekkür dağıtıyor. Üste karne hediyesi de veriyor. Çektiği video okul grubunda paylaşılıyor. Kendisi de sosyal medyasında yayınladı.

KARNELERİ SİYASETE ALET ETTİLER

Bakan ve bir tek öğretmen bile salgın riski nedeniyle karne dağıtmaz iken bu yapılan anlaşılamaz. AKP İl Başkanı Mestan Özcan ve Okul Müdürü Abdullah Şenel yasa ve yönetmeliklere aykırı hareket ettiler. Haklarında, Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunup, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğüne de şikayet dilekçesi vereceğiz. Karneleri siyasete alet ettiler. Peşini bırakmayacağız.

TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ BİRLEŞİK KAMU İŞ KARNE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Bayramımız mübarek olsun
Ramazan Bayramımız mübarek olsun
GENEL BAŞKAN: `TÜM İSLAM ALEMİ’NİN RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN.`
GENEL BAŞKAN: `TÜM İSLAM ALEMİ’NİN RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN.`